הבית השרוף (צילום: Telegraph.co.uk, צילום מסך  telegraph.co.uk)
הבית השרוף | צילום: Telegraph.co.uk, צילום מסך telegraph.co.uk
ואלרי הרננדז בת ה-33, תושבת קרלסבד שבקליפורניה, נעצרה השבוע לאחר חקירת ההצתה בביתה שנמשכה כמעט שישה חודשים. הרננדז עברה לגור בבית בחודש מרץ וסיפרה למשטרה שמהרגע הראשון היא לא אהבה לגור שם, כי היא האמינה שמישהו חי בעליית הגג, למרות שמחקירת המשטרה לא נמצא דייר סמוי בבית.

הרננדז העידה שהיא הרגישה כאילו מישהו כל הזמן צופה בה ומילכד את הבית המכשירי הקלטה את הבית כדי להאזין לכל השיחות שלה. היא חזרה ושאלה את החוקרים אם האדם שמתחבא בעליית הגג מת בשריפה.

רוצים עוד הרבה סיפורים מעניינים, משעשעים, מרגשים ומטורפים? תנו לייק בפייסבוק

גורמי המשטרה ומכבי האש דיווחו כי הרננדז סיפקה כמה סיפורים שונים על הדרך בה ביתה עלה באש: לקצין אחד היא סיפרה שהיא יצאה למכולת הסמוכה לביתה כדי לקנות שתייה, וכשחזרה היא שמעה פיצוץ חזק וראתה מלא עשן יוצא מביתה. הקצין ניסה לאמת את הסיפור שלה עם בעל המכולת, אך מרישומי הקופה התגלה שהיא רכשה בקבוק של נוזל הצתה במקום סודה.

מאוחר יותר הרננדז הודתה בפני החוקרים, שהיא אכן רכשה את נוזל ההצתה, אך טענה שהוא היה מיועד למסיבת ברביקיו. בגרסה החדשה שלה היא התעקשה שהייתה בדרכה לביתה של חברה, כשלפתע שמעה את הפיצוץ ומיד רצה חזרה הביתה, שם מצאה את חדר השינה שלה עולה באש. 

שכניה של הרננדז הכחישו בתוקף - לא נשמע כל סוג של פיצוץ. שכן אחד סיפר כיהוא לא מכיר אותה היטב, אבל הוא זוכר איזו פעילות מוזרה שהתרחשה מעבר לכביש במהלך השבועות שקדמו לשריפה: "היא הייתה דופקת על הדלת שלי חמש או שש פעמים ביום, ואז פשוט רצה חזרה לביתה".

על פי דיווח המשטרה, מקור האש הוא במזרן ליד הקיר המערבי של הבית. חוקר ההצתות הראשי של משטרת קרלסבד גרס כי אין מקור חום הממוקם בסמוך לאזור המוצא של האש, ולכן אין ספק שההצתה נגרמה בזדון. המשטרה סרקה את האזור מחוץ לחלון חדר השינה של הרננדז ומצאה מספר מסמכים ובגדים זרוקים על האדמה, אשר הרננדז הכינה מראש כדי לשמור עליהם מהאש.

בהמשך החקירה הרננדז שוב הודתה ברכישת הבקבוק של נוזל הצתה, אבל הפעם היא אמרה שהיא חזרה להבית לאחר שרכשה אותו, ונשארה בחדר שלה כי היא פוחדת מהאדם שחי בעליית הגג שלה. לדבריה, היא צברה אומץ ויצאה בריצה מהבית וזרקה את נוזל ההצתה ליד דלת הכניסה. היא המשיכה להכחיש כי הציתה את ביתה, וטענה  שאולי מנורות חג המולד הישנות ומאוורר תקרה בארון הבגדים שלה התחילו את האש.

איליה, אמה של הרננדז, סיפרה לחוקרים כי היא רכשה את הבית יחד עם הבת שלה, אך עברה לקלוביס להתרחק ממנה. הרננדז תופיע היום בפני שופט, ובאשר לביתה ברחוב 6, המשטרה מוסרת כי מדובר באובדן מוחלט.

ולריה הרננדז (צילום: Telegraph.co.uk, צילום מסך  telegraph.co.uk)
המאג שוט של ואלרי הרננדז | צילום: Telegraph.co.uk, צילום מסך telegraph.co.uk

(מקור)