נכון, בישראל לא כל כך פופולרי למצוא נקניק חזיר מטעמי כשרות, אבל הסרטון הבא מצליח לחצות יבשות ולהיות ויראלי בכל העולם. הגולשים ברשת סוער בשבועות האחרונים סביב סרטון טיקטוק שמציג כיצד מעבדים בשר חזיר והופכים אותו לנקניק פרוס.

אז מה בדיוק קורה בסרטון הסנסציוני? מרקחת ורודה מעורבבת למרקם חלק ורך – דמוי משחה – ומחולקת לתבניות בגודל של כיכר לחם. לאחר תהליך האפייה, פורסים את העיסה למה שהיינו מזהים כפרוסות של נקניק. זה למעשה הסוד הגדול שהיצרנים לא רוצים שתדעו.

@thatafricanchick2 I dont want to believe this###ham#fake#food#blacktiktok#woah ♬ Breaking News - Breaking News

"אני לא רוצה להאמין לזה", כתב המשתמש שהעלה את הסרטון, שצבר בינתיים יותר מ-10 מיליון צפיות בטיקטוק. "אני חושב שזו גלידת התות החלקה ביותר שראיתי", כתב צופה מזועזע אחד, בעוד אחרת הוסיפה: "הפסקתי לאכול בשר מעובד לפני זמן רב בלי שום חרטות". מגיב נוסף כינה את העיסה המבחילה ״סליים ורוד״.

על אף שהתהליך הזה אולי מוזר מבחינה ויזואלית, למעשה, כך מייצרים את כל סוגי הנקניקים והנקניקיות, שגם הן נמחצות למרקם של בלילת עוגה, ולאחר מכן מתגבשות ונחתכות.

לא די בכך שהתהליך שבו מייצרים מוצרי בשר מעובד מעורר בחילה בקרב חלק מהצרכנים, מומחים טוענים שלנתחים מעובדים מהסוג שמוצג בסרטון עלולות להיות השלכות בריאותיות קשות, כולל סיכוי לתחלואה בסרטן. לכן, לאחרונה נשמעים ברחבי העולם קולות שקוראים לסמן בתוויות אזהרה אריזות של מוצרי בשר מעובד – בדיוק כפי שנעשה עם סיגריות.