מה הדבר הכי מוזר שמצאתם בחיק הטבע? כי אם אתם טייס המסוקים ברט האצ'ינגס, אז התשובה לשאלה הזו טמונה עמוק במדבריות יוטה. בשיחה שערך לאחרונה עם אנדרו אדמס, כתב סוכנות הידיעות KSL, הטייס תיאר כיצד מצא יחד עם חבריו לצוות מונולית (מצבה) מבריק ומסתורי שנטמן באדמה המדברית של דרום יוטה – ולאף אחד אין מושג מנין הוא הופיע ואיך.

האצ'ינגס סיפר שהאובייקט המסתורי אותר ב-18 בנובמבר בזמן שטס עם ביולוגים וקצינים של שירות חיות הבר של יוטה. חברי הצוות עקבו אחר תנועתם של כבשי בר מסוג כבש גדול קרניים כשלפתע, אחד מחברי הצוות זיהה את המונולית.

"אחד הביולוגים זיהה אותו ראשון בזמן שטסנו מעליו", סיפר טייס המסוק. "הוא אמר: 'תסתובב, תסתובב! יש שם משהו, אנחנו חייבים ללכת להסתכל על זה'". זמן קצר אחרי שנחת, הוא ושאר חברי הצוות ניצבו מול מצבת מתכת מבריקה שגובהה הוערך ביותר מ-3 מטרים.

הטייס סיפר שחברי הצוות שיערו תחילה שמדובר באמצעי כלשהו של נאס"א שנועד לקבל תשדורות מלוויינים בחלל החיצון. למרות זאת, לא הייתה שום אינדיקציה לכך על המונולית עצמו. האצ'ינגס הוסיף: "צחקנו על זה שאם אחד מאיתנו יגע בזה ויעלם, השאר צריכים לברוח".

הסברה הרווחת שהתגבשה בסופו של דבר על ידי חברי הצוות גורסת שמדובר כנראה ביצירה של אמן כלשהו – כנראה גם אחד ששאב השראה ממופת המדע-בדיוני "אודיסיאה בחלל" של סטנלי קובריק. למרות זאת, לא נמצא שום קרדיט על המונולית עצמו. הוא כאילו הופיע משום מקום.

בין אם מדובר באמצעי טכנולוגי, יצירת אומנות או אפילו מכשיר מסתורי מהחלל החיצון, האצ'ינגס טוען שדבר אחד בטוח ללא שום ספק – זה הדבר הכי משונה שראה בחיק הטבע בכל שנותיו כטייס מסוקים.

אז מה אתם אומרים: פרויקט אומנותי, אובייקט חייזרי או אמצעי טכנולוגי?