העימות בין ישראל לארגון חמאס הגיע עד לאינדונזיה, שם מאות אנשים יצאו לרחובות להפגין נגד מאות ההרוגים ברצועת עזה. תמונות שצולמו באזור בוגור, דרומית לג'קרטה, מערב ג'אווה, מציגות כיצד מפגינים פרסו על כביש עירוני דגלים של מדינת ישראל כדי שרכבים יוכלו לדרוס אותם.

ההפגנה אורגנה אתמול על ידי Asar Humanity, ארגון זכויות אדם, ומנהליה טענו כי בכוונתם לערוך הפגנות נוספות בהמשך השבוע. "יש מצב חירום כרגע ברצועת עזה", נמסר מהארגון. "יותר מ-1,300 פלסטינים נפצעו בסבב האלימות הנוכחי ועוד 200 נהרגו. אנחנו חייבים לעזור להם בכל דרך אפשרית".

View this post on Instagram

A post shared by Majelis Kopi ID (@majeliskopi08.id)

מארגני המחאה הוסיפו כי מטרתם לגייס עוד אלפים שיצטרפו להפגנות, שזכו לקבל תמיכה מצד רבים מתושבי המדינה ואפילו אנשי דת מקומיים. אחד המוחים התייחס להפגנה שנערכה אתמול בבוגור, שם מפגינים פרסו על הכביש דגלים בגודל של 4 מטרים על 2 מטרים של מדינת ישראל.

"לא ציפינו שתושבי האזור יתלהבו כל כך להצטרף למחאה שלנו", סיפר רוזיקה סוננדילה. "כולם הגיעו בהמוניהם, הניפו דגלים של אינדונזיה ופלסטין, ואפילו הצטרפו לקריאות התמיכה שלנו לתושבי עזה".

גורמים ב-Asar Humanity הודיעו כי כבר פנו למשטרה המקומית בבקשה לערוך הפגנות נוספות בזמן הקרוב, שאושרו בתנאי שיערכו בהתאם להנחיות הקורונה של משרד הבריאות והמפגינים ישמרו על מרחק אחד מהשני.