"מעולם לא ראיתי דבר כזה בחיים שלי": תמונות ביזאריות משנגחאי, שם השמיים נצבעו בימים האחרונים באדום בוהק. תיעוד של השמיים בעיר הסינית מיום שבת עלו לרשתות החברתיות, שם הן גרפו מאות מיליוני צפיות ואלפי תגובות מהגולשים ההמומים.

"זה לא יאומן", כתב גולש אחד. "מדהים אותי שהשמיים יכולים להפוך אדומים ככה פתאום". בינתיים, גולשים מבוהלים טענו שהשמיים האדומים הם סימן מבשר אסון. "יום הדין קרב", כתב גולש אחר והוסיף. "אל תתבלבלו, טעויות אנוש יקרו. אני כבר התחלתי לאגור מצרכים, אם אתם מבינים למה אני מתכוון".

מאז שהתמונות והסרטונים משמי שנגחאי הפכו לוויראליים ברשת, מומחים למזג אוויר ניסו להרגיע את הגולשים ולהסביר שיש הסבר הגיוני מאוד לתופעה יוצאת הדופן. בשירות המטאורולוגי של האי ג'אושן התייחסו לתיעוד בהודעה לתקשורת וטענו שהגוון האדמדם הוא תוצאה של קרני אור שנשברו על כלי שיט בנמל.

"כשתנאי מזג האוויר טובים, המים באטמוספרה יוצרים רסיסים ששוברים את קרני השמש שמשתקפות מסירות דיג", נמסר בהודעה. "כך למעשה נוצרו השמיים האדומים". ביום שלמחרת, תושבים דיווחו שהשמיים חזרו לצבעם הטבעי.


שמיים בגוון אדום בוהק היא אמנם תופעה יוצאת דופן, אבל נציין שלשמיים כן יש נטייה לקבל גוון אדמדם לקראת השקיעה והזריחה. מומחים מהשירות המטאורולוגי בבריטניה מסבירים ששמיים מקבלים גוון אדום בשעות הדמדומים בגלל חלקיקי אבק באטמוספרה. בשעות האלו האבק חוסם את האור הכחול בקרני השמש, אבל לא את קרני האור האדום – וכך מקבלים שמיים אדומים לקראת השקיעה והזריחה.