עיניים, מסתבר, הם איבר מרתק מאין כמוהו. מלבד לעובדה שאנשים רבים העידו שמדובר בדבר הראשון שמסתכלים עליו בפגישה ראשונה, העיניים גם יכולות לפתח תופעות הזויות ונדירות, כמו למשל המקרים ההזויים הבאים:

עיניים שעירות

עיניים מוזרות (צילום: tywkiwdbi)
תעשה לי בבקשה שחי, גבות ועיניים | צילום: tywkiwdbi

צמד הרופאים עלי מהדאווי-פרד וללי פאוורפקארי טיפלו בחולה שעל עינו הימנית התפתחה רקמת עור בגודל של כחצי סנטימטר, ממנה יצאו כמה שערות באורך של כסנטימטר כל אחת. אותו חולה, בן 19 בלבד, סבל מהרקמה השעירה על גלגל העין מאז שנולד, אך היא לא גרמה לו לכאבים אלא לליקוי ראייה קל בלבד. צמד הרופאים המוכשרים הוציאו את הרקמה, והכל בא על מקומו בשלום.

אמת או אגדה? האיש עם האישון הכפול

עיניים מוזרות (צילום: news.softpedia.com)
רואה 12-12 | צילום: news.softpedia.com

העיניים המוזרות הבאות לוקחות אותנו עד לסין של שנת 995 לספירה, שם חי (על פי האגדה) אדם בשם ליו צ'אנג, ששימש כשר לענייני המדינה, ונהנה בתפקידו משתי עיניים בכל עין. התופעה המוזרה, הנקראת "Pupula duplex" ("אישון כפול" בלטינית), אינה קיימת בספרות הרפואית, תבחרו אתם אם להאמין לזה או לא.

האיש עם החור בפרצוף

בילי אוון (צילום: huffingtonpost.com)
עושה מזה כסף. בילי אוון | צילום: huffingtonpost.com

בילי אואן, משה דיין של האמריקנים, טוען שהתחיל לראות את הדברים באור חדש בפברואר 2009, אז איבד את גלגל העין הימני. אוון, נשוי ואב לתינוק בן חצי שנה, עבד כמכונאי אופנועים עד שבעיות בסינוסים החלו למרר את חייו. הרופא אבחן אצלו קריצנומה, סוג נדיר של סרטן המשפיע בעיקר על חלל האף, ונתן לו רק 10% סיכוי לשרוד את המחלה בחיים. כמו דיין, גם אוון לא מהוותרנים. בניתוח מסובך שעבר הוסרו מחצית מפניו, כולל עינו הימנית, וחייו ניצלו. כיום, מנצל הבריטי חסר הפנים את מוזרותו כדי להופיע כ"זומבי" במקומות ציבוריים, תוך שהוא מכניס אצבע מהעין ומוציא אותה מהפה. כן, יש אנשים בלאס-וגאס, ונציה ולוס-אנג'לס, ששילמו כסף אמיתי כדי לראות אותו עושה את זה.

ארובות העיניים הבולטות ביותר

עיניים מוזרות (צילום: guinnessworldrecords)
עיניים מוזרות | צילום: guinnessworldrecords

מי שלא רחוקה בהרבה מאוון היא קים גודמן משיקגו, אישה המסוגלת להקפיץ את גלגל העין למרחק של 12 מילימטרים (0.47 סנטימטרים) מחוץ לארובות העין. גודמן מחזיקה בשיא העולם לבליטת עין (נשבע לכם שיש כזה דבר), אותו שברה באופן רשמי במדידה שנערכה באיסטנבול בשנת 2007. את גלגל העין הקופץ שלה גילתה קים ממש במקרה, כשקיבלה מכה בראש ממסכת הוקי. עיניה פשוט קפצו מחוריהן, ומאז אותו היום היא יכולה להקפיץ אותן על פי אות, וגם אם אתם משעממים אתה והיא מפהקת.

פירסינג בעין

עיניים מוזרות (צילום: justpiercings.com)
נראה כואב | צילום: justpiercings.com

כולנו מכירים את הפירסינג בגבה, אבל פירסינג בעין עצמה כבר ראיתם? כדי לעשות אחד כזה תזדקקו לניתוח וללא מעט מזומנים, אבל לאחר מכן תוכלו להתגאות בתכשיט שיולבש ממש בתוך גלגל העין, או על העפעפיים. זה אולי קצת מסוכן, אבל אם אתם היפסטרים תאבי תשומת לב, תהיו בטוחים שזה יפנה אליכם הרבה יותר ראשים משפם סתמי או קעקוע של לב מעל לישבן (למרות שקעקוע של לב על העין זה משהו אחר).

העין המעשנת

עיניים מוזרות (צילום: metro.co.uk)
כל אחד והתחביב שלו | צילום: metro.co.uk

סיגריות מעשנים בדרך כלל מהפה, נכון? לא אם תשאלו את הסיני הזה, שמראה לאזרחי שנחאי כיצד הוא שואף עשן דרך כל החורים הקיימים בפניו, כולל האוזניים והעיניים. לאחר הכנסת הסיגריה לתוך האוזן או העין, מועך הבחור את פניו כשהוא לוקח שאיפה, מה שיוצר יניקה פנימית שרוב בני האדם אינם מסוגלים, או פשוט לא רוצים לייצר. אחרי השאכטה מרפה הבחור את הפנים, ומוציא עשן מפיו לקול תשואות הקהל.

עין כוכבים

עיניים מוזרות (צילום: oddee)
לצערנו, הנסיבות לא נעימות בכלל | צילום: oddee

כידוע, אם כי לא מוכח רשמית, עישון סיגריות גורם לסרטן. רטינובלסטומה הוא סוג נדיר של סרטן המתפתח (בדרך כלל בילדות) בתוך העין. כפי שניתן לראות בתמונה הבאה, הסרטן "מתיישב" על הרשתית, שהיא רקמה הרגישה לאור, וגורם לעין להיראות כאילו יש בתוכה מעין כוכב לכת.

שן בעין

עיניים מוזרות (צילום: interestingfacts.org)
ביזאר כהלכתו | צילום: interestingfacts.org

מרטין ג'ונס, אנגלי, מעניק פרשנות חדשה לבטוי "בשן ועין". ג'ונס איבד את ראייתו והיה עיוור במשך קרוב לעשור, אולם על ידי השתלת פיסת שן בעינו, שב אליו מאור עיניו! השן שהושתלה בעינו של ג'ונס הייתה שן שלו עצמו, ולאחר מכן הונחה על העין עדשה מעשה ידי אדם, המאפשרת לרקמות לגדול מחדש. הרופאים חתכו חור בקרנית, שהתיר לאור להיכנס לעין, וכך חזרו אל מרטין, ואל 160 בני אדם נוספים שעברו עד היום את התהליך המסובך, הראייה ושמחת החיים.

שתי שיניים בעין

עיניים מוזרות (צילום: oddee)
יצאה מזה עם עין עצלה בלבד | צילום: oddee

ואם כבר מישהו יוצא בשן ועין, קבלו את סיווה נאגאבושנאם מהודו, שהרופאים ההמומים מצאו שתי שיניים, שגדלו, באופן מלא, ממש בתוך אחת מעיניה. אותן שיניים דחפו את העין כך שבלטה החוצה מעור הפנים, פגמו באופן קשה בראייתה של סיווה המסכנה, ואף הותירו אותה בלי יכולת להזיז את גלגל העין. השיניים הוצאו מתוך עינה של סיווה, אולם היא נותרה עם תסמונת עין עצלה. הרופאים ההודים טענו כי שמעו בעבר על שיניים שצמחו חלקית בתוך גלגל העין, אולם מעולם לא נראה מקרה ששתי שיניים צמחו עד שהגיעו לגודל מלא.

חלב מהעין

עיניים מוזרות (צילום: oddee)
שובר עוד שיא | צילום: oddee

לסיום, עוד שיא ביזארי שטרם נראה כמותו... אילקר ילמז, טורקי מאיסטנבול, החליט שהוא מעוניין להיזכר בדברי ימי העולם כמי שהצליח להתיז חלב מגלגל העין למרחק הרב ביותר. ב-31 באוגוסט 2004, אסף פועל הבניין בן ה-28 חלב דרך אפו אל תוך גלגל עינו השמאלית, ו"ירה" אותו למרחק עצום של 2.795 מטרים (9.2 רגל). הטורקי הצעיר קיווה שיריקת החלב שלו תיזכר כשיא גינס, אולם טרם נודע אם "יריקת חלב דרך העין" הוכרה כענף רשמי בוועד המנהל של אולימפיאדת האנשים ההזויים ביותר בעולם.