חייהם של בני משפחה ממדינת יוטה, ארה"ב, השתנו לתמיד אחרי שעשו בדיקת DNA והתוצאות היו רחוקות שנות אור ממה שציפו לקבל. בשיחה עם חברת החדשות של רשת ABC, ואנר ודונה ג'ונסון סיפרו שביצעו את הבדיקה בתמימות גמורה, אך עד מהרה אבי המשפחה נחרד לגלות שהוא לא אביו של אחד מבניו.

"הסתכלתי בדף התוצאות והיה כתוב שם שדונה היא אמו של הבן הצעיר שלנו ותחת קטגוריית האב צוין 'לא ידוע'", סיפר ואנר. "חשבתי לעצמי 'מה זאת אומרת לא ידוע, הרי אני האבא'". השניים אז סיפרו שבנם השני, שנולד בשנת 2007 כתוצאה מטיפולי הפרייה חוץ-גופית (IVF), התברר להיות בנו של גבר אחר כתוצאה מטעות אנוש בתהליך ההזרעה.

דונה הוסיפה שמעבר לעובדה שבעלה לא זוהה בתור אביו של בנם השני, גם אחיו הגדול הוגדר בתוצאות הבדיקה בתור "אח למחצה" של הנער הצעיר. בשלב הזה, הם הבינו שאין להם ברירה אלא לספר לנער את האמת לגבי אביו הביולוגי.

השניים הוסיפו כי הצליחו אפילו למצוא את אביו הביולוגי של בנם ולספר לו על כל התקרית – בתקווה שיוכלו בהמשך לגבש איתו מערכת יחסים כלשהי. למרות זאת, הם מתכוונים להמשיך לגדל את הילד כשלהם – בדיוק כפי שעשו עד עכשיו.

זו לא הפעם הראשונה שקורית טעות אנוש מטלטלת שכזו בקליניקה של טיפולי הפרייה. לפני קצת יותר מחודש, זוג הורים מרוסיה עלו לכותרות אחרי שהשניים גילו שקרתה טעות בתהליך הפרייה והזריעו את האם עם ביצית וזרע שבכלל לא שייכים לבני הזוג. כתוצאה מכך, האם למעשה ילדה תינוק שבכלל לא קשור מבחינה גנטית אליה או לבעלה.