זעם בארה"ב שם רשויות האכיפה הפדרליות עצרו אדם בחשד שחיבל בכוונה במאות מנות של חיסוני קורונה. הדיווחים על מעצרו של החשוד פורסמו כבר ביום חמישי ובשעות האחרונות, כלי התקשורת חשפו את זהותו של החשוד: סטיבן ברנדנבורג, רוקח בן 46.

רשויות האכיפה טרם אישרו את זהותו של החשוד, אך ברנדנבורג נעצר ומואשם בשלושת הסעיפים שבגללן נעצר החשוד העיקרי במעשה שקרה בבי"ח במדינת ויסקונסין. הרוקח מואשם בסכנת שלום הציבור, חבלה בתרופות מרשם וחבלה ברכוש.

הפרשה התפוצצה בסוף השבוע לאחר שגורמים בבית החולים דיווחו על כך ש-57 אמפולות חיסון נגד קורונה התקלקלו אחרי שהושארו מחוץ ליחידת הקירור למשך שעות ארוכות. בעקבות המעשה, החיסונים, שהיו אמורים להספיק ל-500 בני אדם, הוגדרו כלא ראויים לשימוש.

התקרית דווחה ביום שישי בבוקר לאחר שטכנאי שעובד בבית החולים זיהה את מגש החיסונים וסיפר על כך להנהלה. מאוחר יותר, התברר כי 57 בני אדם קיבלו מנות חיסון מהאמפולות שלא היו בקירור. למרות זאת, מומחים טוענים שאלו שקיבלו את החיסון לא נמצאים בסכנה כלשהי – והדגישו שהמנה פשוט לא יעילה נגד נגיף הקורונה בגלל שלא אוחסנה על פי ההנחיות.

הרוקח מואשם כי השאיר את האמפולות מחוץ ליחידת הקירור פעמיים לפני שנתפס. במהלך חקירתו, הוא טען להגנתו שפשוט שכח להחזיר את מנות חיסון למקומן. מנגד, חוקרים סבורים שהוא עשה זאת בכוונה. נכון לעכשיו, לא ברור מה המניעה למעשה.