בריטית הצליחה להסעיר את קהילת הרפואה לאחר שפנתה לייעוץ רפואי בעקבות דלקת בעין. על פי הדיווחים של אתר האינטרנט Live Science, האישה, בת 42, פנתה לאופטומטריסט בעקבות גירוי משונה בעפעף השמאלי שלה.

רופא העיניים הצליח לזהות גוש מסתורי מעל העפעף ושלח את האישה לבצע בדיקת MRI. כשהתוצאות חזרו לא היה מקום לספק: הייתה לה ציסטה (שק סגור, בעל קרום, אשר יכול להימצא בכל איבר או רקמה בגוף) מעל העפעף. על כן, היא פנתה לכירורגים שיוציאו לה את הגידול – אך שום דבר לא הכין אותה למה שגרם לציסטה.


כתב העת הרפואי British Medical Journal מדווח כי הכירורגים מצאו בתוך הציסטה עדשת מגע. כאשר הם שאלו אותה אם יש לה מושג כיצד היא הגיעה לשם, האישה הייתה המומה לחלוטין. לעומת זאת, אמה סברה כי היא יודעת את התשובה לשאלה הזאת.

לטענת אמה של האישה, עדשת המגע הגיעה לשם לאחר שהאישה נפצעה במהלך משחק בדמינטון כשהיא הייתה בת 14. כלומר, לפני 28 שנים. לטענתה, היא נפגעה בעינה מכדור הנוצה ו-"איבדה" את עדשת המגע. כעת מסתבר שהמכה תקעה לה את אביזר הראייה מאחורי העפעף.

הרופאים המטפלים מספרים שהם עדיין לא מבינים כיצד העדשה גרמה לדלקת ונפיחות אחרי כמעט שלושה עשורים ועיצד היא לא נפלטה מהגוף באופן טבעי. מאוחר יותר התברר כי האישה סבלה זמן רב מהפרשות מסתוריות בעינה השמאלית, אך לא דיווחה על כך לרופא המשפחה.

מסקנות: העין מטפטפת? לכו לרופא. הולכים לשחק בדמינטון? תירגעו עם ההגשות שלכם.