תושב העיירה קלבורן, טקסס, נעצר ביום שבת האחרון באשמת הסגת גבול בשטח של אחת הכנסיות המקומיות. על פי הדיווחים, ארון אורבנסקי, בן 31, הפגין מחוץ לאירוע "ארוחת בוקר עם סנטה" של הקהילה הנוצרית המקומית לכבוד חג המולד הקרב ובא.

עדי ראייה שנכחו במקום מספרים שאורבנסקי עמד מחוץ לכנסייה עם עוד שני אנשים וצעק אל עבר הנוכחים כי "סנטה קלאוס לא קיים". חשוב להדגיש שבאירוע עצמו נכחו ילדים שככל הנראה התקשו להתמודד עם המחאה מחוץ לכנסייה – לא שהמבוגרים היו סבלניים כל כך. אחרי הכל, הם הזעיקו את המשטרה למקום.

השוטרים הסבירו לאורבנסקי וחבריו כי הם מפגינים על שטח פרטי ודרשו מהם לעזוב את המקום באופן מידי, אך הם סרבו — ועל כן, כולם נעצרו באשמת הסגת גבול. לאורבנסקי, אדם ללא עבר פלילי, נפתח תיק במשטרה וכעת הוא מוכר כעבריין ממחוז ג'ונסון של טקסס.

סקוט קיין, ראש עיריית קלבורן, התייחס לתקרית בחשבון הפייסבוק שלו ואמר כי הוא מכיר בזכותו של אורבנסקי להפגין, אך לא במחיר של לעבור על החוק. "אל תתעסקו עם סנטה", כתב ראש העיר. "בזמן שאני מבין שלאנשים יש את הזכות למחות ולהפגין, תושבי קלבורן גם אוהב את סנטה ואלו שהפגינו התנהגו מאוד לא יפה ועברו על החוק כשהם הסיגו גבול. לכן הם נעצרו מיד. כנראה שהם רצו גושי פחם לחג המולד – יחד עם הזימון לבית המשפט".

(מקור)