פרשת התעללות קשה בילדים מטלטלת בימים אלה את ארה"ב: שרידי שלד של ילד בן 9 נמצאו בתוך דירה באזור יוסטון, טקסס, לצד שלושת אחיו ששרדו, לאחר שננטשו על ידי אמם. אחד הילדים, בן 15, התקשר למשרד השריף של מחוז האריס ביום ראשון האחרון אחר הצהריים וסיפר לרשויות שאחיו בן ה-9 מת כבר שנה והגופה נמצאת בתוך הדירה.

הילד המתבגר אמר למוקד 911 שהוריו לא גרו בדירה איתו ועם שני אחיו שנותרו בחיים במשך מספר חודשים. הנציגים ההמומים הגיבו לקריאה ומצאו את הנער, ושני אחים נוספים בני 10 ו-7, כשהם לבד בדירה. איתם אותר גם השלד של אחיהם.

"נראה שהשרידים היו שם במשך תקופה ממושכת,  ואני מדגיש - ארוכה", אמר השריף המקומי, אד גונזלס. השריף הוסיף כי נראה גם שהילדים ששרדו "דואגים זה לזה", כשהאח הבכור מטפל בשני הצעירים. לא ברור אם מישהו מהילדים למד במשך כל התקופה הזו בבית ספר וכיצד הרשויות לא ידעו מהיעלמותו הפתאומית של הילד שמת.

לפי הצהרת המשטרה, הילדים הצעירים יותר נראו כסובלים מתת תזונה ומפגיעות פיזיות. כל שלושת האחים נלקחו לבית חולים להערכה וטיפול. על פי הדיווחים, שרידיו של בן ה-9 שנמצאו בדירה לא הוסתרו, מה שאומר שהאחים חיו לצד ריקבון הגופה.

"אנחנו מחברים את כל הנקודות בשלב זה, נראה שהילדים היו שם בזמן שגופת אחיהם נרקבה", אמר גונזלס, וכינה את המצב "נורא". "הייתי בעסק הזה הרבה זמן, ומעולם לא ראיתי דבר כזה", סיכם. אמם של הילדים והחבר שלה אותרו מאוחר יותר ונלקחו לחקירה בחשד להזנחה.