נטשה מוראס דה אנדרדה בת ה-12 בכתה כשגזזו את שערה לראשונה בחייה אבל בדיוק כמו בסיפור האגדה על רפונזל, בעלת השיער הארוך, גם לסיפור הזה היה סוף שמח. שיערה של בת ה-12, שגדלה בשכונת פחונים בריו, הגיע לאורך של מטר וחצי ולחפוף אותו לקח לה ארבע שעות בכל פעם. (מקור)

עד לא מזמן נטשה גרה בחדר קטן ללא חלונות, אבל הוריה מתכוונים להשתמש ב-18,000 השקלים שהם הרוויחו ממכירת שיערה כדי לעבור לבית חדש ומפנק יותר. "בכיתי בהתחלה כשרק הגעתי לספר כי פחדתי שאני לא אוהב את זה ופחדתי שלא ייתנו לי את הכסף", סיפרה נטשה שהתרגלה מהר מאוד לפריזורה החדשה, אותה לוקח לה לחפוף כעת רק חמש דקות.

רפונזל הברזילאית
מעולם לא הסתפרה לפני כן | צילום: dailyrecord.co.uk

היא כבר לא צריכה לסרק אותו שעה וחצי מדי יום אך למזלה יש לה עולם שלם של פעילויות חדשות שהיא יכולה להתחיל לעסוק בהן. "התחלתי לקחת שיעורי רכיבה על אופניים ואני יכולה סוף סוף ללכת לים מבלי לפחד שהשיער שלי יירטב", סיפרה נטשה בשמחה. "התספורת העניקה לי חיים חדשים. פחדתי כל הזמן שאנשים ימשכו לי בשיער או ינסו לגזור אותו ועכשיו אני יכולה לעשות המון דברים שלא יכולתי לעשות בעבר".

"מעולם לא לחצתי עליה להסתפר", הבהירה אמה קטרינה, "אבל היא הייתה כמו אסירה עם השיער הזה ורצתה לשחק עם ילדות בנות גילה". והבונוס העיקרי בכל הסיפור - סוף סוף המשפחה יכולה להדליק את המאוורר בסלון מבלי לפחד שהשיער שלה ייתפס בכנפיים.

רפונזל הברזילאית
אוהבת את השיער החדש | צילום: dailyrecord.co.uk