תיתן לגולשים לבחור את שם התינוק
תיתן לגולשים לבחור את שם התינוק

עבור איזה סכום הייתם מוכנים להחליף את השם שלכם? אותו שיקול כנראה הנחה את נטשה היל, צעירה בת 26 ממערב לוס אנג'לס שבקליפורניה, שהתירה לגולשים לבחור עבורה את שם הצאצא הטרי שעתיד להגיח בקרוב לאוויר העולם עבור הסכום המלהיב של 5,000 דולרים.

 רוצים עוד הרבה סיפורים מעניינים, משעשעים, מרגשים ומטורפים? תנו לייק בפייסבוק

המורה לאומנות מצפה ללדת בחודש ספטמבר, אבל כמו כל אם שמתרגשת לפני לידתה החלה לחשוב על שמות מתאימים הרבה לפני. עם הזמן מצאה את עצמה מתלבטת בין שני שמות, אבל משום שלא הצליחה להחליט לבד החליטה להיכנס לתחרות שארגנה חברת הסטארט-אפ האמריקנית "Belly Button" בין התאריכים 18-22 למרץ, המאפשרת להורים עתידיים לקבוע את שמות הילודים בדיון משותף עם משפחה וחברים. לפי כללי התחרות, בפני המצביעים יוצגו רשימה של עד עשרה שמות שנבחרו על ידי נותני החסויות שלה. השם שיזכה במספר הקולות המירבי יהפוך לשמו הרשמי של התינוק, כפי שיופיע בתעודת הזהות, לפחות עד שיוכל לשנותו לפי חוק בגיל 18. 

"כשנתקלתי ברעיון, פשוט חשבתיש הוא ממש כיפי ומגניב", מתארת היל. "אני כל כך מתרגשת שזכיתי! אני לא יכולה לחכות ולראות מה כולם עומדים להצביע ובאיזה שם יבחרו". בן זוגה, מצד שני, לא מתלהב באותה מידה ובצדק: הוא חושש שלמרות שבחברה התחייבו לו שלא יציעו לגולשים שמות "מופרעים" מידי לבחירה, הם לא יעמדו בפיתוי ולילד יקראו בסוף על שם של חטיף או גיבור משחקי מחשב. גם היל עצמה מודה שלא תיכנס לאתר בזמן התחרות תוך חשש שתפתח קשר רגשי כלשהי לאחד השמות, ובסוף לא תוכל להשתמש בו.

ומה ההורים מתכננים לעשות עם הכסף? היל מספרת שהפרס הגבוה ישמש לכיסוי חובות שנצטברו מכרטיס האשראי. הסכום הנותר יופקד בבנק וייחסך לטובת לימודי המלכללה של הילד בעתיד. אך למרות הכוונת הטובות, כצפוי, הרעיון עורר את זעמם של רבים האמינים שבחירת שם לתינוק אינה צריכה להתרחש תחת שיקולים כלכליים ומניפולציות פרסומיות. "זה מטורף", כתב אחד הגולשים בבלוג החברה. "אתם צריכים להתבייש בעצמכם שאתם בגלל שוקלים את זה". _OBJ

(מקור)