סו קנט (צילום: dailymail.co.uk)
אני יכולה לעשות הכול חוץ מלתת כיף | צילום: dailymail.co.uk

סו קנט, שנולדה עם גפיים קצרות במיוחד לאחר שאמה נטלה תרופות נגד בחילות בוקר בזמן ההריון, זוכה לשרת את ארצה בתור חברה מן המניין בצוות העיסוי של נבחרת בריטניה באולימפיאדת הנכים (דיילי מייל).

היא משתמשת ברגליה כדי לסייע לספורטאי ארצה לנצח ואף אחד שם לא עושה לה שום הנחות. סו עברה הכשרה במשך שלוש שנים ותמיד חלמה לקחת חלק באולימפיאדת הנכים. "זו הייתה המטרה שלי בחיים", אמרה האם לשניים. "רציתי לראות אם אני יכולה להיות מעורבת בספורט ברמה הגבוהה ביותר בדרך כלשהי".

אימה של סו נטלה את התרופה הידועה לשמצה "תלידומיד", שניתנה באירופה בשנות ה-50 וה-60 של המאה הקודמת לנשים בהריון כדי למנוע בחילות בוקר. היא גרמה ללידת כ-10,000 תינוקות בעלי מומים בשל טעות בפיתוח התרופה אך עדיין משמשת כיום בעיקר בעולם השלישי לטיפול נגד צרעת. בארה"ב השימוש בתרופה נפוץ בטיפול נגד סרטן.

סו קנט
כן, אתה סוטה אם זה מדליק אותך

לדברי סו, היא המעסה היחידה בבריטניה שמיומנת ברגליה. בזמן שהלקוחות שוכבים על מזרן מרופד המונח על הרצפה, סו יושב על ספסל מעליהם ומפעילה לחץ על השרירים המתוחים עם רגליה הסופר-חזקות. בת ה-49 עובדת במרפאה והיא כבר צברה ניסיון באירועי ספורט שונים כמו טריאתלונים, ריצות ותחרות איש הברזל.

לדבריה, "רוב הלקוחות מסוקרנים בהתחלה אבל אחרי זמן קצר הם אומרים שהרגל מרגישה כמו יד גדולה ומרוצים שאני מכסה יותר שטח פנים". סו נעזרת ברגליה למטלות ביתיות שרובנו היינו מתקשים לבצען בידיים. היא מבשלת ומנקה ולא נראה שזקוקה לעזרה כלשהי.

קנט מצהירה שלעולם לא תיתן לנכות שלה למנוע ממנה לנהל חיים פעילים, מלאים ומהנים הכוללים שחייה, ריקוד בלט ורכיבה על סוסים. "אני חושבת שהאהבה שלי לבלט היא הסיבה שיש לי כל כך הרבה כוח ברגליים", אמרה.

היא מעודדת אנשים לא להיבהל ולנסות את החוויה של עיסוי עם הרגליים: "יש אנשים שלא אוהבים את הרגליים אבל לרוב הלקוחות אין בעיה. אני מקווה לעורר השראה באנשים בעלי מוגבלות שידעו שהם לא צריכים להיות תקועים בעבודה משרדית מאחורי מחשב".

לסיכום סו מכריזה, "אני רוצה רציתי להגביר את המודעות כלפי אנשים מוגבלים – ככל שאני מצליחה לנהל חיים נורמליים יותר כך זה ייראה לאנשים מוזר פחות".