כלי התקשורת באינדונזיה סוערים בעקבות הנסיבות הביזאריות שבהן נמצאה אישה שנעדרה במשך 18 חודשים. על פי הדיווחים, נימינג סונארסי, בת 52, נעלמה לפני שנה וחצי במהלך חופשה בסוּקבוּמי, אשר במערב ג'אבה. קרובי המשפחה שלה סיפרו לרשויות המקומיות כי היא נסחפה על ידי גל גדול ונעלמה במפרץ פלבוּהאן ראטו שבאוקיינוס ההודי. עד כאן  הסיפור נורא, ומפה הוא הופך לביזארי, אחרי שבשבוע האחרון היא נמצאה על ידי בני משפחתה באותו חוף בדיוק, כשהיא לובשת את אותם בגדים.

תעלומת ההיעלמות של סונארסי הכתה גלים בכלי התקשורת המקומיים. בשלב מסוים, גורמים במשמר החופים באזור סברו כי הם מצאו את גופתה צפה במים. ילדיה זומנו לתחנת המשטרה על מנת לזהות את הגופה ולמרות שהיא כבר הייתה במצב של ריקבון מתקדם, הם טענו שזאת לא הייתה סונארסי. מאוחר יותר, בדיקת מעבדה אשרה את הטענה הזו, כאשר חוקרים גילו שבנה של הנעדרת לא נושא את אותו מטען DNA כמו זה של הגופה.

סונארסי  (צילום: Twitter/Lourdes D' Ambrosio ‏)
נמצאה בחוף שבו נעלמה לפני שנה וחצי | צילום: Twitter/Lourdes D' Ambrosio ‏

סונארסי  (צילום: Twitter/Nyoman_D ‏)
התגלה לדוד שלה בחלומו | צילום: Twitter/Nyoman_D ‏

ימים של חקירה וחיפושים הפכו לשבועות, עד שבשלב מסוים הרשויות החליטו לסיים את החיפושים והכריזו כי סונארסי "נעדרת בלב ים". אף על פי כן, בני משפחתה לא איבדו תקווה והמשיכו לגרוס שהיא עדיין בחיים – אבל אז קרה דבר ביזארי מאוד.

לפני כשבוע, הדוד של סונארסי חלם עליה מספר פעמים. בחלומו - כך הוא טוען - הנעדרת אמרה לו לחפש את גופתה בחוף שבו היא נעלמה. הוא החליט לספר לבני משפחתו על כך וכולם יצאו לחפש אותה בשנית. הם התחילו את החיפושים ביום שבת האחרון והמשיכו אל תוך הלילה. בסביבות השעה 04:00 של יום ראשון, הם מצאו אותה מחוסרת הכרה על החוף, מכוסה בחול ועדיין בחיים.

בני משפחתה טענו שהיא נמצאה לובשת שמלה פרחונית צהובה ומכנסיים שחורים – אותם בגדים שהיו לה בזמן ההיעלמות. הם לקחו אותה לביתה, שם הם ניקו אותה באופן יסודי ואז פינו אותה לביה"ח המקומי. הצוות הרפואי במקום דיווח לכלי התקשורת שהמדדים שלה תקינים ושהיא צפויה להתאושש בימים הקרובים.

אם הפרטים של המקרה נשמעים לכם תמוהים - אז מזל טוב, אתם נורמליים לגמרי. כלומר, אישה נעדרת למשך שנה וחצי ואז קרובי המשפחה שלה מוצאים אותה באותו מקום שהיא נעלמה? אחרי שדוד שלה חלם עליה? מוזר מאוד. למרות זאת, מסתמן שהמשטרה המקומית לא מתכוונת לחקור את הנושא לעומק – עושה רושם שכולם פשוט שמחים שהתיק נסגר ושהמקרה הזה מאחוריהם.