סוסי ים מיובשים
ממש עושה חשק

אבקת סוסי ים נמכרת בסין, ביפן ובעוד מדינות בהן נפוצה הרפואה המזרחית המסורתית בשביל התכונות הרפואיות לכאורה שלה. למרות שדיג סוסוני ים אינו חוקי בפרו, העסקים השחורים משתלמים מאוד אם מצליחים להוציא אותם מהמדינה, ובשל הביקוש הרב לאבקה מגופם הטחון קשה לעצור את העבריינים.

הרשויות בפרו סיפרו שהמבריחים עזבו את הסחורה הלא חוקית ברחוב בלימה הבירה ונמלטו. שלושה ארגזים במשקל 27.5 קילוגרמים כל אחד ננטשו ליד נמל התעופה בעיר בעקבות פעילות משטרתית לסיכול הברחות ולדברי ויקטור פרננדז, מפקד המשטרה המקומית, אם הם היו נמכרים בחו"ל, שוויים היה כרבע מיליון דולרים. "הם נשלחים למדינות באסיה ונמכרים כמגבירי חשק", הוא אמר. "בסין משתמשים באבקה גם כטיפול באסטמה".

רוצים עוד הרבה סיפורים מעניינים משעשעים, מרגשים ומטורפים? תנו לייק בפייסבוק

סוסי ים מיובשים
הדיג לא חוקי אבל משתלם והמשטרה מתקשה ללכוד את העבריינים

סוסון ים הוא דג החי באזורים עשירים בצמחייה ימית. הם נפוצים ליד חופים ובשוניות אלמוגים בהם שורר אקלים טרופי וסוב-טרופי באוקיינוס השקט, באוקיינוס האטלנטי ובאוקיינוס ההודי. אורך גופן נע בין 13-35 סנטימטרים והם ידועים בעיקר בשל העובדה שהזכר הוא זה שנכנס להריון.

הם שחיינים גרועים מאוד והמים החמימים בצפון פרו הם אזור מושלם לרבייה עבור סוסוני הים. למרות שהאזור מוגן על ידי אמנות בינלאומיות, לדברי פרננדז, בשנה האחרונה נתפסו מסביב לעולם 20 טונות של סוסוני ים מיובשים, חצי טון מתוכם הגיעו מפרו.

סוסי ים מיובשים
השאירו את הארגזים ברחוב ונמלטו. כואב הלב

(מקור 1, מקור 2, מקור 3)