ברנבי מרמדיוק אלואיזוס בנג'י קובווב דרטגנן אגברט פליקס גאספר האמברט איגנצ'וס ג'יידן קאספר לירוי מקסימיליאן נדי אוביאחולו פפין קוויליאם רוזנקרנץ סקסטון טדי אפווד ויוואטמה ויילנד זילון יארדלי זכארי אוסאנסקי* – כך קוראים לאיש עם השם הארוך בעולם.

לדברי ברנבי אוסנסקי בן ה-36 מאדינבורו (סקוטלנד), הוא תמיד היה מוקסם (דה סקוטיש סאן) ממילים ומשמות עתיקים מסורתיים, ומאחר שהחוק לא אוסר על כך, הוא החליט לאמץ את כל השמות האהובים עליו, באורך 197 תווים.

האיש עם השם הארוך בעולם (וידאו WMV: thescottishsun.co.uk)
האיש עם השם הארוך בעולם | וידאו WMV: thescottishsun.co.uk

תשומת הלב שברנבי מקבל והשיא ששבר לא מרשימים במיוחד את חבריו, שמתעקשים להמשיך לקרוא לו בשמו הקודם – ניק. "כולם מתעלמים מהשם החדש שלי", אומר ברנבי. "הם מתעקשים לקרוא לי ניק, וזה אפילו לא אחד משמותיי החדשים".

ברנבי חשב להחליף את שמו לראשונה לפני כשמונה שנים וחשף את הרעיון בפני אביו, שאמר לו, כצפוי, שהוא "חתיכת אידיוט". למרות זאת, ברנבי קיבל את ברכתו של אביו, סטפן, בתנאי ששם משפחתם לא יושמט מהשם החדש.

סטפן נפטר לפני כשנתיים והוריש לבנו מעט כסף, אותו ברנבי בזבז בשמחה על החלפת השם. את השם "מרמדיוק" ברנבי רצה לשמור לבנו אבל מאחר והוא בן 36 ורווק (וכנראה בעל ביטחון עצמי מאוד נמוך), הוא החליט שילדים כבר לא יהיו לו ואימץ את השם האהוב במיוחד הזה. עשרה חודשים אחרי ששינה את שמו לברנבי מרמדיוק אוסנסקי, הוא הרגיש שלא עשה מספיק והוסיף עוד 26 שמות אמצעיים, אחד לכל אות באלפבית האנגלי.

לא ממש ברור למה לשבור שיא כזה – הוא לא מעיד על יכולת מיוחדת או כישורים מושחזים בצורה יוצאת דופן, ולמען האמת, ברנבי גם נראה די פסיכי בתמונה. העיקר שיהיה בריא.

* השם המלא באנגלית:

Barnaby Marmaduke Aloysius Benjy Cobweb Dartagnan Egbert Felix Gaspar Humbert Ignatius Jayden Kasper Leroy Maximilian Neddy Obiajulu Pepin Quilliam Rosencrantz Sexton Teddy Upwood Vivatma Wayland Xylon Yardley Zachary Usansky