תעלומה מצמררת מטרידה תלמידי ישיבה בבית כנסת בארה"ב: לפני מספר ימים, בבית הכנסת "תהילת יצחק" שבפלורידה בראשה עומד הרב יצחק לסרי, תועדה במצלמת האבטחה דמות מסתורית שכעת רבים מהמתפללים במקום מאמינים שהיא נשמה של אדם.

בנו של רב בית הכנסת נוהג מידי בוקר לבדוק את מצלמות האבטחה המותקנות במקום, כדי לבדוק שאיש לא פרץ לבית הכנסת ושהכול תקין. לתדהמתו, בעודו סורק את מצלמות האבטחה הוא הבחין בדמות מסתורית לבנה, שנראית כאילו זזה מצד לצד ליד הנוכחים במקום.

"פתאום ראיתי דמות לבנה שנעה במקום. זה נראה לי כמו שד או מלאך. משהו הכי מוזר שראיתי בחיים. אולי נשמה של אדם", סיפר הבן לאביו ולשאר המתפללים. מתפללים שצפו בסרטון גם הם משוכנעים שמדובר בנשמה ולא בתקלה כלשהי של ציוד הצילום.

אחת הנשים המתפללות בבית הכנסת ושמעה על הסיפור צפתה בסרטון וטענה שהיא אף מזהה את הדמות. "קיבלתי מסר שמדובר בנשמה שבן אדם בבית הכנסת חייב לה כסף. וכל עוד שהוא היה מתפלל בבית הכנסת ותורם, הכול היה בסדר והנשמה הייתה רגועה. ברגע שהמתפלל נעדר כמה ימים מבית הכנסת, הנשמה נכנסה לחפש לה מרפא ומנוח", הסבירה האישה למתפללים ההמומים.

הרב יצחק לסרי הגיע למקום בו תועדה הדמות במצלמת האבטחה ויחד עם המתפללים עשה טקס אשכבה לנשמה, הדליק נרות לכבודו של רבי שמעון ברי יוחאי וקרא פרקי תהילים לזכרו.