בישראל זה אומנם לא קורה כמעט, אבל ברחבי העולם רבים עוסקים בימים אלה בקישוט הבית לקראת חג המולד. עצי אשוח נכנסים לבתים ואנשים מתחילים לתלות עליהם אורות מהבהבים וכוכבים מנצנצים. מדובר תמיד במחזה משמח ומרהיב - או לפחות כך חשבנו עד שראינו את העץ המקריפ הבא.

אמא אחת שיתפה את הרשת בעץ האשוח המיוחד שהיא הכינה - והוא כל כך מרשים ומפחיד בו זמנית, שאנשים פשוט לא יודעים איך להגיב לדבר הזה.

ליצירה עוצרת הנשימה הזו היא קראה "הגרינץ' שגנב את עץ חג המולד שלי". ולפני שנמשיך, נסביר למי שאינו יודע שהגרינץ' הוא דמות ידועה לשמצה מתוך ספרו של ד"ר סוס, יצור אשר שונא את חג המולד בשל טראומת ילדות ולכן מחליט לגנוב כל זכר של החג (החל ממתנות ועד העצים המקושטים) מכפר לידו הוא גר - כי אם הוא סובל, אז שכולם יסבלו איתו. ולמה האישה קראה לעץ שלה על שמו? כי על העץ היא עיצבה את דמותו של הגרינץ'.

עץ חג המולד
הגרינץ' גונב את העץ | צילום: יוטיוב\The Grinch
עץ חג המולד
וגם את ההצגה | צילום: יוטיוב\The Grinch

אתם מוזמנים גם לצפות בסרטון של הדבר הזה, ושימו לב לצילומי הקלוז אפ שחושפים את המבט המלחיץ והיותר מדי אמיתי שלו:

גולשים ברשת ממש לא ידעו איך לאכול את הדבר הזה והאם קיבלה מגוון תגובות - מאנשים נלהבים ואנשים מפוחדים כאחד. "מאוד יפה אבל לא הייתי מסוגלת להיות עם זה באותו חדר", כתבה גולשת אחת. "מבוצע יפה אבל מפחיד מדי", כתבה גולשת אחרת. המון גולשים אחרים שאוהבים את דמותו של הגרינ'ץ הביעו הערכה על העבודה הקשה וקנאה על המקוריות.

אנחנו רק נגיד שאם גם לנו היה מחכה בבית עץ כזה, לעולם לא היינו מרגישים יותר לחוצי בית בסוף יום עבודה.