תינוקות ששוקלים 41 קילו (צילום: גורדיטוס דה קורזון)
במסע להצלת חייהם. סנטיאגו ואיזבלה | צילום: גורדיטוס דה קורזון

לאחר שנולדו, כל אחד מהתינוקות בכתבה שלפניכם הפך למפורסם בזכות עצמו - אם כי לא בנסיבות משמחות במיוחד - השניים הם מהתינוקות הענקיים בעולם. עתה, השניים נפגשו יחד בניסיון משותף של הוריהם להציל את חייהם.

סנטיאגו מנדוזה ואיזבלה קאיסדו הם רק בני עשרה חודשים, אך שוקלים ביחד לא פחות מ-41 קילו. לשניים עוזרים האנשים הטובים של ארגון צדקה קולומביאני (Chubby Hearts), אשר עובדים יחד עם מומחים להורדה במשקל כדי לעזור לילדים הסובלים מהשמנת יתר.

תינוקות ששוקלים 41 קילו (צילום: גורדיטוס דה קורזון)
הורידה קילו וחצי מאז תחילת הטיפול. איזבלה | צילום: גורדיטוס דה קורזון
תינוקות ששוקלים 41 קילו (צילום: גורדיטוס דה קורזון)
הייתה צריכה להישאר בבית כי הוא כבד מדי. סנטיאגו ואמו | צילום: גורדיטוס דה קורזון

הארגון הגיע מוקדם יותר השנה לביתו של סנטיאגו, לאחר שאמו של הפעוט הענקי לא הצליחה להתמודד עם התיאבון הבלתי נדלה שלו. כאשר היה בן 8 חודשים הוא שקל 19 קילו, וחייו היו בסכנה מתמדת. אמו של סנטיאגו הודתה שזאת הייתה בורותה שהובילה למשקל העצום של בנה - בכל פעם שבכה, היא הייתה נותנת לו חלב או מזון כדי להרגיעו. בשלב מסוים היא הייתה חייבת להישאר איתו בבית, מכיוון שהיה כבד מדי לקחת ממקום למקום, ומספר פעמים הוא הגיע לבית החולים בעקבות סיבוכים שנגרמו מהמשקל העודף.

עתה, הארגון מדווח שהוא הצליח לייצב את בעיית המשקל של סנטיאגו והם מקווים שהוא יראה סימנים של שיפור בקרוב.

תינוקות ששוקלים 41 קילו (צילום: גורדיטוס דה קורזון)
מקווים שתוך שמונה חודשים יחזרו למשקל רגיל | צילום: גורדיטוס דה קורזון

לאחר שראתה את סנטיאגו בטלוויזיה, אמה של איזבלה החליטה לפנות לארגון גם היא, ובינתיים נרשמה הצלחה יפה: איזבלה הורידה מאז קילו וחצי. "אנחנו מקווים שתוך שמונה חודשים הפעוטות יוכלו לחזור למשקל רגיל", מסרו בארגון, והוסיפו שמדובר בבעיה גלובלית, ושמיליוני ילדים בעולם סובלים מהשמנת יתר.

(מקור)