בית מחסה של חיות בית במדינת נבאדה, העלה פוסט בנוגע לאדם אלמוני שנטש ארגז נשיאה מול דלתם – ומה שהיה בפנים זעזע את הגולשים ברשת.

על פי הדיווחים בדף הפייסבוק של בית המחסה Douglas County Animal Care & Services, הארגז ננטש בלילה של ה-13 באוגוסט בשעה 5:30 בבוקר. על הארגז הם ראו שנכתב 'בוב מארלי' ובפנים הם ראו גוש פרווה אפור ומסתורי.

ליז בגוביץ', אחת העובדות במקום, סיפרה שהם לא הצליחו להבין מהי החיה שנמצאת בפנים. "כל מה שראינו זה גושי שיער מבולגנים", היא מספרת, "בהתחלה חשבנו שזה כלב כלשהו, אבל לא הצלחנו לסובב את החיה. כשהורדנו את החלק העליון נדהמנו לגלות שזה בכלל היה חתול". לטענתה, היא מעולם לא נתקלה בחתול מוזנח כל כך.

אנשי הצוות העלו סדרת תמונות של החתול לחשבון הפייסבוק של בית המחסה, בהן ניתן לראות עד כמה הפרווה שלו הסתבכה. למעשה, ניתן לומר שהוא הפך לאסיר בתוך הפרווה שלו, אשר הייתה סבוכה כל כך שהיא מנעה ממנו לזוז. כמו כן, מדובר בחתול מבוגר יחסית (10 שנים) שסבל מעודף משקל נוראי. להערכת הצוות, הבעלים שלו כנראה הניח לו אוכל ושתייה ממש מתחת לפה בכל פעם ובהיעדר יכולת לזוז, הוא פשוט האביס אותו עד למצב הזה.

"מיד לקחנו אותו לווטרינר והרדמנו אותו לצורך הטיפול", ממשיכה ליז. "גילחנו לו את הפרווה, ששקלה קרוב ל-3 ק"ג. היא הצליחה למלא שקית זבל כמעט עד הסוף. ברגע שהוא התאושש, הוא כבר הצליח לחזור ללכת ברחבי המרפאה". כעת, חברי הצוות של בית המחסה מנסים לברר את זהותו של האדם שנטש את החתול אצלם.

"כשאנשים משאירים ארגזים עם חיות בכניסה של בית המחסה, זה בדרך כלל לא סימן טוב", מספרת ליז. "כנראה שלא מדובר בשומרוני טוב שמצא את החיה בצד הכביש. אנחנו מאוד רוצים לדעת מהו סיפור הרקע של החתול הזה: מאיפה הוא הגיע? האם יש חיות אחרות בבית? אם כן, האם גם הן מוזנחות?".

נכון לעכשיו עדיין אין עדכון לגבי האדם שנטש אותו, אך ישנן חדשות טובות בנוגע לבוב מארלי. ביום ראשון שעבר, הוא הצליח למצוא משפחה מאמצת ומסורה שתיקח את החתול המבוגר לביתה – נקווה שהם יטפלו בו יפה ולא יגרמו לו להצדיק את שמו.