בן אצולה בריטי שמתגורר בסקוטלנד הוכר לאחרונה כעבריין מין, אחרי שהודה בתקיפה מינית של אישה בת 26 שישנה בטירה שלו בחורף של השנה שעברה. סימון בואוס-ליון, 34, הודה בפני החוקרים כי התגנב לחדר השינה של הקורבן בטירת "גלאמיס", מזרח סקוטלנד, וניסה להפשיט אותה במשך 20 דקות.

בואוס-ליון מוכר בקרב בני האצולה הבריטית בתור הארל ה-19 של סטראת'מור וקינגהורן. כמו כן, הוא הנכד של מייקל בואוס-ליון, בן הדוד מדרגה ראשונה של אליזבת' ה-2 – מלכת בריטניה הנוכחית. בעקבות הפרשה, שמו נכנס למאגר עברייני מין בממלכה.

View this post on Instagram

A post shared by VISIT GLAMIS CASTLE (@glamiscastlescotland)

בן ה-34 שוחרר בערבות למעצר בית, שם הוא יימצא עד לגזר דינו. בשימוע שנערך בביהמ"ש נאמר כי התקרית התחוללה ב-13 בפברואר של השנה שעברה. הקורבן תיארה לחוקרים כיצד היא נמלטה מהטירה בהקדם האפשרי ודיווחה למשטרה על התקיפה. מחוץ לאולם הדיונים, בואוס-ליון התייחס לפרשה והתנצל על מעשיו.

"אני מתבייש מאוד במעשיי", אמר בהודעה לתקשורת. "מובן מאליו ששתיתי יותר מדי בליל התקרית. אני מבין, בכל מקרה, שאלכוהול לא מהווה תירוץ למעשיי. הייתי צריך לנהוג יותר באחריות. לא שיערתי בדעתי שאני מסוגל להתנהג ככה, אבל עכשיו אני נאלץ להתמודד עם מעשיי ולקחת עליהם אחריות".

בואוס-ליון הוסיף: "אני רוצה להתנצל קודם כל בפני קורבן התקיפה, אבל גם בפני בני משפחתי, חבריי ועמיתי לעבודה, על עוגמת הנפש שנגרמה לכם בעקבות מעשיי". נבדקת כעת האפשרות שבן ה-34 ירצה את מאסר הבית שלו בטירת "גלאמיס", בית הילדות של הנסיכה מרגרט ואמה של המלכה. במידה ויורשע במעשיו, עשוי להיגזר עליו עונש של 5 שנות מאסר.