לישון עם ערפדים (צילום: אור גץ, SXC1)
הדבר האמיתי | צילום: אור גץ, SXC1

אומרים שכל אגדה מבוססת על מציאות כלשהי, וגם אם ערפדים אמיתיים כמו דרקולה לא באמת התהלכו בינינו, המקרה הזה הוא הכי קרוב לערפד אמיתי שאפשר להגיע אליו. צעיר טורקי בן 23 מדרום-מערב המדינה אובחן על ידי הרופאים כלוקה במחלת נפש המכונה "ערפדות קלינית" (תסמונת רנפילד), המתאפיינת בתשוקה לדם שאינה יודעת שובע ומביאה אותו לטירוף ולאלימות כלפי עצמו וסביבתו.

על פרטי זהותו אמנם חל חיסיון רפואי, אך הוא מתואר במחקר שהתפרסם בכתב עת פסיכיאטרי כמכור כבר שנתיים לשתיית דם, ואפילו נוהג לגלח את הזרועות, הבטן והחזה עם סכיני גילוח לשם כך. הצעיר מתאר את הקריז לדם "ממש כמו הצורך לנשום", ואת הריח וטעם הדם והבשר כמהנים למרות שהוא חושב שזה "טיפשי". הטורקי הצעיר  נעצר כמה פעמים, לאחר שתקף אנשים בדקירות סכין ונשך אותם, והוא אף אילץ את אביו להשיג לו דם מבנק הדם.

רוצים עוד הרבה סיפורים מעניינים, משעשעים, מרגשים ומטורפים? תנו לייק בפייסבוק

בדיקה פסיכופתולוגית העלתה כי סיבה אפשרית לצמא לדם הינה המחלה ממושכת ממנה סבלה בתו בת הארבע, שהביאה שלוש שנים קודם לכן למותה. בנוסף, הוא אף היה בעבר עד למוות האלים של דודו ולמוות נוסף של אחד מחבריו. "יש לו ללא ספק תסמונת פוסט-טראומטית שהביאו אותו לכדי פיתוח המחלה הזו", הסביר הרופא שלו.

עם החמרת התופעה אצלו צצו גם, בין היתר, סימפטומים דמויי סכיזופרניה, ובהמשך גם ביטויים של שכחה תכופה. "קיימים בעצם שני 'אני' בתוכי", הוא אמר וסיפר שראה דמויות שאילצו אותו לבצע מעשי אלימות וניסיונות התאבדות. 

כשהגיע לבסוף לקבלת טיפול, תואר כי הצעיר היה על סף ייאוש והרבה בהתבטאויוית כמו "הדרך היחידה לסיים את זה היא להרוג אותי", ו-"אלוהים רוצה להציל אותי". למזלו הרב, לפי הדיווחים כעת הוא נרפא מתשוקתו לדם ולמוות ורופאיו מדווחים שהוא מצליח להשתקם.

אין תמונה
אולי צפייה ב"דמדומים" שכנעה אותו לוותר על אורח החיים?

(מקור)