אחרי ה"אקוסקסואלים", האנשים שמתגרים ועושים סקס עם הטבע, חשבנו שכבר ראינו את כל מה שיש לשנת 2016 להציע לנו. טעינו, הרי זאת השנה הכי מטורפת בתולדות העולם, היא לא תוותר על להפתיע אותנו עד סופה המר, שייגמר כמובן באפוקליפסה נהדרת. והיום בשנת 2016: "טרנס-מוגבלים" (transabled, נשען על המונח טרנסג'נדר), האנשים שמזדהים כנכים, למרות שאין להם כל מוגבלות.

הם מרגישים כמתחזים כשהם הולכים על שתי רגליהם, ומשתמשים בשתי ידיהם, ועל כן מגבילים את עצמם בדרכים שונות ומשונות כדי לחיות את חייהם באותנטיות לפי תפישתם את עצמם. "ג'ייסון בעל היד האחת", הוא אחד מאותם טרנס-מוגבלים. זהותו אינה ידועה, אך האווטאר שלו מוכר במיוחד בקהילת הטרנס-מוגבלים מאחר והוא כרת את ידו הימנית בעצמו ב"כלי עבודה חשמלי וחד".

טרנס מוגבלים
מגבילים את עצמם במכוון, לעתים בכריתה | צילום: יוטיוב

במשך חודשים ג'ייסון חיפש וחקר אחר הדרכים האידיאליות לכרות את ידו, ולמד עזרה ראשונה על מנת שלא ידמם למוות במהלך הכריתה. הוא התאמן על איברי בעלי חיים שרכש מהקצב. ג'ייסון, כאמור, לא לבד בעניין. אייזנדרה באריל, אקדמאי מקוויבק, קנדה מרצה על הטרנס-מוגבלות:

"אנחנו מגדירים את הטרנס-מוגבלות כתשוקה או הצורך של אדם הנתפש כבריא על ידי סביבתו, להפוך את עצמו לבעל מוגבלות. האדם ירצה להיות חירש, עיוור, גידם או משותק. לתשוקה הזאת אין גבולות, היא חזקה במיוחד".

טרנס מוגבלים
מנסים להשוות את המאבק לזה של הטרנסג'נדרים | צילום: יוטיוב

התופעה הפכה לכה רחבה, שהחלו לחקור אותה. חוקרים בקנדה ראיינו כבר 37 בני אדם מרחבי העולם המזדהים כטרנס-מוגבלים, במטרה להבין איך המוח שלהם עובד. העובדה המעניינת היא שבערך כחצי מהטרנס-מוגבלים מגיעים מגרמניה ושוויץ, והם משתוקקים להפוך לקטועי גפיים או משותקים, ואפילו יש ביניהם גבר הרוצה לכרות את איבר מינו, ואחרת שעיוורה את עצמה. הפסיכולוגיה הזאת מעניינת במיוחד בגרמניה, שם כזכור רדפו את בעלי המוגבלות במהלך מלחמת העולם השנייה.

רבים מהטרנס-מוגבלים מארגנים לעצמם "תאונות" לכאורה, על מנת להשיג את תשוקת נפשם. המעשים האלו עלולים להיות מסכני חיים, כמובן. כדי להעניק לעצמם לגיטימציה, התנועה משווה את עצמה לקהילה הטרנסקסואלית, אנשים שמרגישים שנולדו בגוף ובמגדר הלא נכונים. הטרנס-מוגבלים דורשים שיתייחסו אליהם באותו אופן, לאחר שהקהילה הטרנסקסואלית הצליחה להשיג בשנים האחרונה יותר לגיטימציה מאי פעם בזכות דוברים מפורסמים כמו קייטלין ג'נר, וסדרות מוערכות כמו "טרנספרנט".

קלייב בולדווין, חוקר קנדי המלמד עבודה סוציאלית באוניברסיטת סנט תומאס, מציע שכריתה יכולה לעזור להם, באותו דרך שניתוחים קוסמטיים עוזרים לטרנסג'נדרים להשיג את הגוף האידיאלי עבורם. אך הטרנס-מוגבלים זוכים להתנגדות רבה ממספר חזיתות.

טרנס מוגבלים
מארגנים לעצמם "תאונות" | צילום: יוטיוב

קהילת בעלי המוגבלויות רואים בהם אנשים המבקשים לגזול מהם את המשאבים, והאמצעים עליהם נלחמו במשך זמן כה רב, ובנוסף הם רואים בהם חבורה הזויה שעושה רומנטיזציה לנכות. הקהילה הטרנסג'נדרית גם היא מבדילה והודפת אותם מעליהם, לאחר שהצליחו להשיג תחת קשיים כה רבים שנערמו עליהם, את ההכרה שזהותם אינה הפרעה נפשית, והניסיון לקחתם עליהם טרמפ עלול לפגוע בהם.

(מקור)