נוסעים של טיסת Lion Air קיבלו הפתעה מאוד לא נעימה לאחר שכלי התעופה שלהם נחת ביעדו – ועקרב אימתני הופיע בתא שמעל הנוסעים. על פי הדיווחים, התקרית התחוללה בטיסת הפנים האינדונזית JT-293 לאחר שאחד הנוסעים בצידו האחורי של המטוס הבחין במה שנראה כמו עקרב יערות.

קארים טסלים, אחד הנוסעים, סיפר לכלי התקשורת המקומיים שהעקרב נצפה מעל ראשיהם של זוג מבוגר שהושב בשורה 19. לטענתו, הוא הופיע לאחר הנחיתה, בדיוק כשאחד הנוסעים הוציא את התיק שלו מן התא. "כשראינו את העקרב, התרחקנו משם מהר ככל שניתן", הוא סיפר.

התקרית גרמה לבהלה בסוף המטוס, שכן עקרב היערות (Heterometrus Spinifer) מוכר בתור זן אגרסיבי מאוד שנוהג לעקוץ אנשים גם אם אלו לא התגרו בו. "כשאני חושב על זה בדיעבד, יש לי צמרמורת", מספר טסלים. "הרי העקרב הזה היה עלול ליפול עלינו ולעקוץ אותנו". לא ברור איך העקרב הגיע לשם או כמה זמן הוא חי במטוס, אך מומחים מעריכים כי הוא נמצא שם לפחות שבוע אחד.

לאחר שהתיעוד עלה לרשת והפך לויראלי, גורמים מחברת התעופה התייחסו לתקרית ואמרו כי המקרה נחקר. דנאנג מנדלה פריהנטורו, דובר החברה, סיפר ביום שישי שהמטוס עבר הדברה נגד מזיקים לפני כשבוע והוסיף: "אחרי שבחנו את הסרטון והתמונות מן התקרית, בעל החיים נראה לנו יותר כמו עכביש. טכנאים של החברה ערכו בדיקה קפדנית של כלי התעופה לאחר הנחיתה, אבל לא נמצאו בעלי חיים" – ונשאלת השאלה: אם עקרב נראה להם כמו עכביש, אז כמה בעלי חיים נוספים הם פספסו במהלך הבדיקה שלהם?