קשיש ויאטנמי שאשתו מתה בפתאומיות לפני שנים רבות, ישן מאז עם שרידי גופתה לאחר שגנב אותם מתוך קברה.

לי ואן וזוגתו היו נשואים במשך 28 שנים, לפני שזו מתה בפתאומיות בשנת 2003 בזמן שהוא היה בעבודה. בני משפחתו ערכו לה לוויה מסורתית וקברו אותה בבית העלמין המקומי, אך ואן לא הצליח להתגבר על האובדן. תחילה, הוא נהג לישון בסמוך לקברה ובשלב מסוים, אף חפר מנהרה מתחת לאדמה כדי לישון קרוב יותר אליה. כשהתופעה התגלתה לילדיו הם רתחו מזעם, אבל את ואן זה לא עניין – הוא רק רצה להמשיך לישון ליד אהובתו. אז הוא עשה דבר בלתי נתפס.

ואן הוציא את שרידי הגופה של אשתו מן הקבר וטמן אותם בבובת גבס שהוא יצר מבעוד מועד. את הבובה הוא השכיב במיטתו ומאז, הוא ישן איתה בכל לילה. כשילדיו גילו את זה, הם זעמו ודרשו ממנו להחזיר את גופת אמם לקברה. ואן סרב ואמר כי הוא לא מסוגל להמשיך לחיות בלעדיה.

ילדיו של ואן לא היו היחידים שהתנגדו למעשיו. שכניו של האלמן הזדעזעו מפועלו ואפילו דיווחו על כך לרשויות, בטענה כי הגופה של אשתו מפיצה מחלות. קציני משטרה ניסו לשכנע את ואן להחזיר את הגופה ובשלב מסוים, הוא אפילו הסכים – אך בסופו של דבר, הוא ממשיך לישון עם שרידי הגופה של אשתו עד היום.

בשנתיים האחרונות, מצבו הרפואי של ואן התדרדר וכיום הוא מרותק לכיסא גלגלים. למרות זאת, הוא ממשיך לטפל בבובת הגבס ולטפח אותה. הוא אפילו נוהג להחליף לה בגדים פעמיים ביום. בריאיון לסוכנות ידיעות מקומית, ואן התייחס למקרה ואמר: "אנשים קוראים לי מטורף כי אני מטפל בגווייה של אשתי, אבל אני מאמין שזה הדבר הנכון לעשות. אני משוכנע שאני אשן לידה עד יומי האחרון".