סוכנות המודיעין של צפון קוריאה עלתה שוב לכותרות והפעם בעקבות חשדות שאלו ניסו לפרוץ לשרתי חברת התרופות Pfizer בשביל לגנוב מידע על חיסון הקורונה שלהם. סוכנות הידיעות Yonhap מדווחת כי שירות הביון הלאומי (סוכנות הביון של דרום קוריאה) מנעו בשבועות האחרונות מספר ניסיונות פריצה של קבוצות האקרים שפועלים תחת חסות המשטר של קים ג'ונג און.

בין החברות שעלו על הכוונת של קבוצת ההאקרים היו גם חברות Johnson & Johnson, Novavax Inc ואפילו AstraZeneca שמפתחת חיסון בבריטניה. נכון לעכשיו, גורמים מחברת Pfizer טרם התייחסו לדיווחים ועדיין לא ברור האם השרתים נפרצו או לא.

 

"לא בא לי להתבייש במקום העבודה שלי" (צילום: GlebSStock, shutterstock)
ניסיונות פריצה נמנעו על ידי שירות הביון הלאומי | צילום: GlebSStock, shutterstock

בחברת AstraZeneca אישרו שמספר עובדי החברה קיבלו הצעות עבודה מזויפות לחשבון האי-מייל והודעות וואטסאפ עם קישורים מפוקפקים. בשירות הביון הלאומי דיווחו כי הם מנעו מספר ניסיונות לפרוץ לשרתי חברות פרמקולוגיה בדרום קוריאה.

הידיעה פורסמה שבועות ספורים לאחר שדווח כי שלטונות צפון קוריאה מפתחים חיסון קורונה משלהם. על פי הדיווחים של סוכנות הידיעות Daily NK, מומחים מהמכון לפיתוחים ביולוגים של אוניברסיטת קים איל-סונג אחראים על החיסון הצפון קוריאני. כמו כן, נטען שאותם מומחים השיגו את המידע הנדרש לפיתוח החיסון מידי האקרים שפועלים תחת "מחלק 325" של לשכת הביון הכללית (סוכנות המודיעין של צפון קוריאה).

View this post on Instagram

A post shared by Kim Jong un (@surpreme_leader_of_north_korea)

השלטונות בצפון קוריאה צפויים לקבל עד תחילת חודש יולי לפחות 2 מיליון מנות חיסון של חברת AstraZeneca. נכון לעכשיו, טרם פורסם האם המדינה הקומוניסטית התמודדה עם התפרצות של הנגיף המדבק ובחודש מרץ שעבר, קים ג'ונג און אפילו טען שצפון קוריאה נקייה מהנגיף – על אף שמומחים אמרו שזה לא סביר בכלל.