נתחיל מלציין שזה נורמלי לחלוטין עבור ילדים לשחק בצעצועים ולהעמיד פנים שהם עושים קצת יותר מלהחזיק ידיים, אבל תוציאו את סצנת הילדות החמודה הזאת מהראש כי לא על זה אנחנו עומדים לדבר פה. תאמינו או לא, אבל ישנם לא מעט אנשים שמאוד נמשכים אל הקונספט של צעצועים בתרחישים מיניים, ובמיוחד בובות לגו. למעשה, הם כל כך אוהבים את הקונספט שהם הפכו את זה לאומנות שלהם – אשר מוצגת בפורומים שונים ב-Reddit, בלוגים אישיים שמלאים בתמונות פרובוקטיביות של הדמויות הזעירות וסרטונים ב-YouTube שמותחים את גבול הטעם הטוב באתר (כמו גם את תנאי השימוש). ברוכים הבאים אל העולם ההזוי של פורנו לגו.

חשוב להדגיש שמשיכה מינית לחפצים דוממים בדמות בני אדם היא תופעה מוכרת בעולם הפסיכולוגיה. כל כך מוכרת שיש לה אפילו שם: אגלמטופיליה. חיפוש מהיר באינטרנט יראה לכם שמדובר בפרפיליה שמתבטאת במשיכה מינית לפסלים, בובות וחפצים דוממים אחרים שמעוצבים כמו בני אדם (אם מעניין אתכם לקרוא על פרפיליות הזויות אחרות, ואנחנו יודעים שכאן, לחצו כאן). בובות מין, בובות ראווה ובמקרים מסוימים גם פסלים, נופלים לרוב תחת הקטגוריה של אגלמטופיליה, עם דוגמאות שונות מן הספרות רפואית – כולל אחת של הפסיכיאטר ריכרד פון קראפט-אבינג, שראיין גנן שהתאהב בפסל של 'ונוס דה מילו' ואף טען שהוא מעוניין לקיים איתה יחסי מין. במקרים מעט יותר קיצוניים, ניתן לראות את המשיכה הביזארית הזו גם בדמויות אחרות – ובמקרה הזה, דמויות של לגו.

Lego

הצד האפל של YouTube

הפטיש שיש לאנשים לדמויות לגו הוא קוקטייל מושלם שמשלב 'תהייה תמימה' יחד עם 'רתיעה מבוהלת'. כלומר, זה מרתק והזוי בו זמנית – וככל שחוקרים את הנושא לעומק, מגלים שהנישה הרבה יותר פופולארית ממה שנדמה. ישנם פורומים של התוכן הזה באתר Reddit, חלקם עם כמות מנויים שנושקת לאלפים ואין לדעת כמה עוד צופים בזה בלי להירשם. כלומר, אנשים שחוששים שילעגו להם, פטישיסטים של לגו שנמצאים עמוק-עמוק בארון.

ישנו אלבום תמונות באתר imgur אשר מרכז כמה עשרות דימויים של פורנו לגו. מסתמן שזה מאגר התמונות הגדול ביותר באינטרנט של הז'אנר. חלק מהדימויים מצוירים באופן מסוגנן, אחרים מצולמים בתמונות סטילס. לא ברור מה מקור התמונות. על חלק מהתמונות ניתן לראות הפנייה לאתר אינטרנט שכיום מתפקד בתור בלוג אישי שמכיל תמונות מחייה של ילדה אסיאתית, השאר לא חתומות בשום צורה ולא ברור מי יצר אותן – מה שכן ברור זה הפופולאריות של האלבום. מאז שהוא נוצר בשנת 2013, צפו בו למעלה מ-61 אלף פעמים. סביר להניח שחלק מהצופים לא צפו באלבום רק כי זה מעורר אותם מינית, אבל אחרים כן – ועוד איך.

הז'אנר קיבל חיים חדשים לקראת סוף העשור הנוכחי, בעקבות הפופולאריות של סרטי הלגו בהוליווד. הרבה פורנו לגו מבוסס על אומנות של מעריצי הסרט Lego Movie, אשר נהנים מדימויים שנויים במחלוקת של הדמות הראשית – וויילדסטייל. האמת, אם חושבים על זה לרגע, די ברור למה אנשים שמתחברים אל הפטיש נדלקים מדמותה של וויילדסטייל. מעבר לעובדה שמי שמלווה את קולה לדמות היא השחקנית אליזבת' בנקס, דמותה מאופיינת בחוצפה, אומץ לב וקור רוח שמאתגר את גיבור הסרט – אשר מתאהב בה ממבט ראשון (ממש כמו חובבי הז'אנר). חוץ מזה, היא לובשת בגדי אוברול שחורים וצמודים עם רוכסן קדמי לכל אורך הבגד (או כמו שזה נקרא בעגה המקצועית: Cat Suit), ואם זה לא מוסיף אז זה בטוח לא גורע.

הזכרנו בתחילת המאמר את נישת הפורנו לגו באתר YouTube ואי אפשר להתייחס לתופעה בלי להזכיר את הסרטון Lego Porn של קימברלי רייגן. מדובר בסרטון בסגנון סטופ-מושן שהועלה לאתר בשנת 2007 ומציב שתי דמויות לגו נשיות בתרחיש של סרט כחול בסגנון של הסבנטיז (כלומר, עלילת ה-'*טוק-טוק* מישהי הזמינה פיצה עם... אקסטרה נקניק?'). עלילת הסרט היא פחות או יותר מה שהייתם מצפים מסרט פורנוגרפי: שתי נשים שמזמינות לביתן טכנאים שונים על מנת לקיים איתם יחסי מין. מאז שהסרטון עלה לרשת, הוא נצפה למעלה ממיליון פעמים.

הז'אנר אפילו הגיע למחוזותיו של האתר Pornhub, כאשר אחד הסרטונים הבולטים באתר הוא “French Anal Lego Sluts 7”. מדובר בסרט משנת 2008 שככל הנראה נוצר במסגרת פרויקט גמר של קולנוען צעיר ואלמוני – שאפילו הוסיף שדיים ופין לדמויות שלו על מנת להגביר את הריאליזם. אגב ריאליזם, מגדל אייפל שמשתקף ברקע הוא גם נגיעה יפה במה שחייב להיות אחד הסרטונים המשונים ביותר באתר הפורנו – ויש שם דברים מאוד משונים. כלומר, לפחות ככה שמענו.

מרתפי עינויים והיופי בלגו

קרולן מרקאנטוניו, מטפלת זוגית בכירה מניו יורק, הביעה את דעתה על הפטיש הביזארי בריאיון לאתר האינטרנט Vice וניסתה לנתח את הצורך של אנשים לצרוך פורנו לגו. "מיניות היא הגדרה דינאמית שמשתנה מאדם לאדם", היא מספרת. "ישנו מגוון של אנשים שנדלקים מדברים שונים ומשונים – חלקם גם מדמויות לגו בתרחישים פרובוקטיביים. למה? ככל הנראה כי הקונספט מושך אותם וגורם להם הנאה. זה מרגש אותם. אחרים עשויים לעשות את זה כי זה מעורר בהם את החשק המיני. כמו כן, יכול להיות שהפנטזיה נעוצה ברצון לחקור תרחישים שקשורים להשפלה של הפרטנר".

לטענתה של מרקאנטוניו, האופן שבו ניתן לשנע את דמויות הלגו ולשלב אותם בתרחישים מיניים או משפילים עשוי לגרות אנשים מסוימים. כמו כן, זאת עשויה להיות הדרך שלהם לבטא פנטזיות שהם לא יכולים לבצע בחייהם האמיתיים – בין אם זה מבושה או חוסר עניין של הפרטנר. "לא כולם מוכנים לעשות את הצעד הזה, את המעבר ממימוש הפנטזיות עם הצעצועים למימושן עם אדם אמיתי", היא מסבירה. "מעבר לזה, ישנה גם האפשרות שחלקם לא רוצים לקחת את הפנטזיה עם לגו לעולם האמיתי – אלו שהגירוי נובע מהדמות עצמה. קשה לדעת את הדברים האלו. כלומר, גם אם נשאל אדם שצורך פורנו לגו למה הוא עושה את זה, אז קיים סיכוי שהסיבה האמיתית למשיכה בכלל לא מודעת".

View this post on Instagram

A post shared by LEGO (@lego) on

סמנת'ה קול, כתבת של האתר Vice, ניסתה ליצור קשר עם גורמים רשמיים בחברת Lego Group לצורך תגובה על הפטיש הביזארי – אך זו זכתה לקבל תגובה קרירה ומחושבת. "תודה שיצרת איתנו קשר", השיבו לה ממחלקת הדוברות של החברה. "אין לנו מה לתרום לדיון הזה, כי זה לא קשור אלינו או לאופי של החברה שלנו". לעומת זאת, בשנת 2016 דוברת ששמה אמה אוון התייחסה לתופעה בריאיון לאתר ה-Daily Star.

"בכל יום אנחנו רואים את המעריצים שלנו בונים ויוצרים פרויקטים שונים עם מוצרים של חברת לגו", היא כתבה לצהובון הבריטי. "לפעמים, הם יוצרים משהו שאנחנו בעצמנו לא היינו עושים, אחרי הכל אנחנו מותג שממוען לילדים. למרות זאת, זה חלק מהיופי של לגו כמשחק: שכולם יכולים לבנות כל דבר שהם יכולים לדמיין" – אפילו אם זה מרתף עינויים בסגנון BDSM.