הלם בקהילת דוגמניות האינסטגרם: הדוגמנית ג'וסלין קאנו מתה בזמן ניתוח פלסטי בדרום אמריקה. על פי הדיווחים, קאנו, אשר מוכרת ברשת בתור "קים קאדשיאן המקסיקנית" (למרות שהיא בכלל נולדה בקליפורניה), מתה בזמן שעברה ניתוח הרמת ישבן ברזילאי בקולומביה – היא הייתה רק בת 29.

קאנו פרצה לתודעה העולמית באמצע העשור הקודם, כשהחלה להעלות תמונות ביקיני לחשבון האינסטגרם שלה. עם הזמן, היא טיפחה עדת עוקבים אדירה בפלטפורמות שונות, אשר מונה כיום יותר מ-15 מיליון משתמשים באינסטגרם, פייסבוק, טוויטר ואונלי פאנס.

View this post on Instagram

A post shared by Joselyn Cano (@joselyncano)

View this post on Instagram

A post shared by Joselyn Cano (@joselyncano)

הדיווחים על מותה פרצו בעקבות ציוץ של אושיית הרשת לירה מרסר שכתבה: "או מיי גאד, ג'וסלין קאנו מתה בקולומביה בזמן ניתוח. זה מטורף". מאוחר יותר, גולשים מיהרו לשתף את מה שמסתמן כתיעוד של טקס האשכבה שפורסם ביוטיוב.

בתיאור התיעוד, שאורכו כשעה ו-40 דקות, נכתב: "ג'וסלין נכנסה לחיינו ביום רביעי, ה-14 במרץ, 1991. היא עזבה אותנו ב-7 בדצמבר, 2020". בני המשפחה של אושיית האינסטגרם טרם פרסמו הודעה רשמית ובה הם מאשרים את הדיווחים. אף על פי כן, עוקבים אדוקים של קאנו הצביעו על כך שהיא נהגה לפרסם תמונות על בסיס שבועי – ומאז ה-7 בדצמבר היא לא פרסמה דבר.

הרמת ישבן ברזילאית היא פרוצדורה פלסטית שהפכה לפופולרית מאוד בשנים האחרונות, בה שואבים שומן מרחבי הגוף ומשתילים אותו באזור העכוז. על פי הפרסומים באתר PlasticSurgery.org, אחד מכל 3,000 מטופלים שעוברים את הניתוח מתים כתוצאה מסיבוכים שונים.

גולשים רבים הזדעזעו מהדיווחים על מותה של קאנו, חלקם טענו שהמקרה צריך לשמש אזהרה לכל אלו ששוקלים לבצע את הפרוצדורה האסטטית. "צריכים להראות את תיעוד הלוויה בכל מקום", כתב אחד הגולשים. "כל הגופים המזויפים האלה לא שווים את זה".