אין תמונה
התחילה מחדש

שרון קמפבל ריימנט היא בעליו של בית ספר לרכיבה באונטריו, קנדה, ורוכבת מיומנת. למרות זאת חוותה תאונה כואבת כשנפלה מסוסה האוב מאלאכי, איבדה את הכרתה, ולא הצליחה לדבר במשך מספר ימים.

כשקולה שב אליה היא לא הצליחה לדבר ברור, ונאלצה לעבור טיפולים. לאחר שמונה שבועות של אימונים השיקום הסתמן כהצלחה – עם פרט קטן ומוזר אחד – היא דיברה במבטא סקוטי ואף השתמשה באוצר מלים בהתאם.

הרופאים ההמומים הגיעו בסופו של דבר לאבחנה שהיא סובלת מ"תסמין השפה הזרה", ושהיא אחת מ-60 אנשים בלבד ברחבי בעולם שסובלים ממצב זה. לפי האבחנה היא יכלה גם לקבלך מבטא צרפתי, ספריד או אפילו ישראלי - אבל דווקא המבטא הסקוטי הזדחל לו לשפתה, והיא ראתה בזה סימן. 

וויליאם וואלאס
סקוטי אמיץ. היה גאה בה

למרות ההפתעה הקנדית הנחושה החליטה לנסות ולהבין מה קרה לה, והחלה לבחון את עץ המשפחה שלה, שהגיע לקנדה מסקוטלנד לפני יותר מ-100 שנה. היא ביקרה בסקוטלנד כדי ללמוד עוד על ארץ המוצא של משפחתה וההיסטוריה של אבותיה, ובבמקביל החלה לצבור חזרה את הבטחון כדי לרכב שוב על סוסים.

כיום היא הפכה את בית הספר לרכיבה שהיה בבעלותה למרכז טיפולי לאנשים שחוו טראומות מוחיות ופציעות ראש, ולאנשים שכמוה חוו שיוני מהותי בחייהם ללא שינוי פיזי בהכרח. " אני אדם שונה לחלוטין, זה כאילו החיים שלי התחילו מחדש", מסכמת קמפבל ריימנט.

(מקור)