אחרי 25 שנים שהיא לא יצאה מהבית ומבצע לוגיסטי סבוך בכדי להביא אותה לביה"ח בהודו, סוף סוף נרשם שיפור במצבה של אימאן אחמד אבדולטי, האישה השמנה בעולם ואולי אפילו סיבה לחייך. את התופעה שהיא אימאן אחמד אבדולטי, בת 36 מאלכסנדריה שבמצרים, סיקרנו לא מעט בזמן האחרון ואחרי כמה חודשים אינטנסיביים בביה"ח, הרופאים מדווחים על שיפור אדיר במצבה הבריאותי.

מי שהגיעה לביה"ח כשהיא שוקלת כמעט חצי טון, הצליחה להוריד את משקל גופה לכ-260 ק"ג, זאת לאחר דיאטה קפדנית וניתוח לקיצור קיבה. ד"ר מופאזל לאקדוולה, הכירורג הבכיר שטיפל בה, מדווח שהיקף ההצלחה של הניתוח היה מעבר למצופה.

 

האישה השמנה בעולם (צילום: HindustanTimes)
אימאן אחמד אבדולטי יוצאת מחדר הניתוח | צילום: HindustanTimes

האישה השמנה בעולם (צילום: HindustanTimes)
למרות השיפור המשמעותי, יש עוד הרבה עבודה | צילום: HindustanTimes

"בזכות הניתוח והדיאטה שלנו", מספר ד"ר לאקדוולה, "אימאן הצליחה להוריד 242 ק"ג מאז שנחתה בהודו". מעבר לזה, ההורדה המשמעותית במשקל שיפרה באופן דרמטי את המצב הבריאותי שלה. הכליות, הריאות ולבה של המצרית בת ה-36 מעולם לא תפקדו טוב יותר.

האישה השמנה בעולם (צילום: HindustanTimes)
השילה כמחצית ממשקל גופה | צילום: HindustanTimes

כשנחתה בהודו, אימאן שקלה פי 10 מאדם נורמלי בגילה. לפני שהיא תוכל לעבור את הניתוח לקיצור קיבה, היא נכנסה למשטר דיאטה קפדני של 1,200 קלוריות ביום – המורכבים בעיקר מסיבים וחלבונים. רק בחודש הראשון לטיפול, היא הורידה למעלה מ-100 ק"ג.

בעקבות ההתקדמות המשמעותית שלה בדיאטה, הרופאים הכניסו אותה לחדר הניתוח בתחילת מרץ. הצוות המנתח כלל 24 אנשים – מומחים לכירורגיה, גסטרואנטולוגיה ואחיות.

אף על פי כן, הדרך עדיין ארוכה בשביל אימאן. היא עדיין זקוקה לטיפול בנוגע לבעיות בתפקודי כליות, סכרת, בעיות של דום נשימה בזמן השינה ועוד הרבה סיבוכים שקשורים למצבה הבריאותי.

 (מקור)