האופרה הקלינגונית הראשונה על כדור הארץ
האופרה הקלינגונית הראשונה על כדור הארץ

חובבי מד"ב יכולים להתחיל להתרגש לקראת האופרה הקלינגונית הראשונה על כדור הארץ. החבורה המוזיקלית הקוראת לעצמה "Klingon Terran Research" חיברה אופרה שלמה בשפה הקלינגונית, שאומצה על ידי הטרקיז – מעריצי הסדרה "מסע בין כוכבים".

לפי אתר האנסמבל מתברר שהקלינגונים ידועים כחובבי אופרה ומוזיקה בכלל: "האופרה הקלינגונית מאופיינת במוזיקה של קרבות. האלמנט המרכזי במוזיקה הוא העוצמה של שני כוחות מנוגדים".

התזמורת הקלינגונית מורכבת ממגוון כלי נגינה קלינגונים, חלקם כלל לא מוכרים על כדור הארץ, וכדי להוסיף גוון אפילו יותר גיקי, מארק אוקרנד, מפתח השפה המלאה, צילם הכרזה רשמית, שתשודר לכוכב הבית של הקלינגונים, והעלה אותה ליוטיוב:

אם רוצים להקפיד על ההיגיון הפנימי של הסדרה, כוכב הבית של הקלינגונים – קרונוס, נמצא במרחק 36 שנות אור מכדור הארץ, אז לא נראה לי שהם מצפים שמישהו מהם באמת יגיע לבכורה.

עבור מי שלא צפה בסדרה בטלוויזיה בשנות התשעים: "קלינגונים הם גזע של דמויי אדם בסדרת המדע בדיוני מסע בין כוכבים. הם ניחנו באגרסיביות ובכח רב. זהו גזע ששׂשׂ אלי קרב ולא מהסס להראות את גבורתו בכל הזדמנות. תרבותם של הקלינגונים סובבת סביב מלחמותיהם המפוארות וגיבורי העבר" (ויקיפדיה).

כל התרבות הקלינגונית צמחה מתוך העולם הבדיוני של הסדרה והסרטים אבל כבר ממזמן פרשה כנפיים והפכה לדרך חיים של לא מעט אנשים פה על כדור הארץ.

קלינגונית (טלהינגן הול) היא שפת האם של כל הגזע הקלינגוני בסדרות הטלוויזיה "מסע בין כוכבים", בפועל השפה פותחה בשנת 1984 על ידי מארק אוקרנד, בלשן מומחה, עבור אולפני פרמאונט. לקלינגונית צליל חייזרי מכוון והיא מכילה חריגות רבות מהדקדוק המקובל בשפות אנושיות ומאופיינת בצלילים גרוניים שאינם נוחים להגייה.

לשפה מעריצים רבים ויש גם כמה מעריצים שרופים שדוברים אותה באופן שוטף. גוגל השיקה דף בית בקלינגונית ויש גם אינציקלופדיה סטייל ויקיפדיה בשפה הזו‏‏. אם תרצו ללמוד קצת מילים בשפה ולקבל עוד פרטים, תוכלו לגלוש לאתר המכון לשפה הקלינגונית.

אין תמונה
האופרה הקלינגונית הראשונה על כדור הארץ