משהו מסריח קורה באפריקה: גבר מקומי הכה גלים ברשת לאחר שנחשף כי הנפיחות שלו מסריחות כל כך, שהן מסוגלות לקטול חרקים. ג'ו ווראמירמה, בן 48 מאוגנדה, טוען כי פנו אליו כבר שתי חברות לייצור קוטלי חרקים במטרה לחקור את הגזים הייחודיים שלו.

עוד לפני שפנו אל ג'ו מחברות כאלו ואחרות, הוא היה מפורסם בסביבתו בשל הנפיחות שלו. רבים טוענים כי הם כל כך יעילים, שהם מנעו הידבקויות של מלריה ברדיוס של 9 ק"מ. אם זה נכון, אז טווח ההתפזרות של הנפיחות שלו גדול יותר מזה של פצצת האטום שהשמידה את הירושימה.

 

יתושים
"מהרגע שהוא התחיל להפליץ היתושים פשוט מתו" | צילום: mycteria, ShutterStock

ג'יימס יוורי, ספר מקומי, התייחס ליכולת הלא שגרתית של ג'ו ואמר: "הוא מוכר בכל האזור בתור 'האדם שמסוגל להרוג יתושים עם הפלוצים שלו'. כשהוא בסביבה, כל היתושים פשוט נעלמים". לטענת הספר, הוא גם מאוד מנומס ונוהג לשחרר גזים רק כשיש יתושים בסביבה.

צ'יף מהאזור התייחס גם הוא לסגולות המיוחדות של ג'ו ואמר כי פעם אחת הוא אפילו עזר לתושבי הכפר להילחם במחלה הזיהומית. "שמעתי על היכולות של ג'ו והשתמשתי בו בשביל להשמיד את היתושים אצלנו באזור", הוא סיפר. "מהרגע שהוא התחיל להפליץ היתושים פשוט מתו. יש שיאמרו שהם ממש נפלו כמו זבובים".

ג'ו נשאל פעמים רבות לגבי היכולות שלו, אבל אפילו הוא לא מצליח להסביר אותן. "אני אוכל דברים רגילים לחלוטין ומשום מה, חרקים מעופפים לא מתקרבים אליי", הוא סיפר. "אני מריח כמו אדם רגיל ואני מתקלח בכל יום. למעשה, הייתי אומר שאפילו הנפיחות שלי לא מריחות שונה. למרות זאת, מסיבה כלשהי הן מסוכנות ליתושים וחרקים קטנים אחרים". כעת, ג'ו חולם על היום שבו פניו יהיו מודפסות על בקבוקים של קוטלי חרקים, אשר יופקו בהשראת הפלוצים שלו – שיהיה בהצלחה עם זה.