התפתחות בפרשת האתון שתועדה כבולה בתא מטען: פעילי זכויות בעלי חיים הצליחו לחלץ את בעל החיים האומללה ולהעבירה לחווה ייעודית. בשיחה עם כתב mako, שרון כהן, מנהלת עמותת "להתחיל מחדש", הסבירה כיצד הצליחה לשחרר את האתון אחרי שהועברה בתנאים אכזריים והחזירו אותה לארץ.

"הפכתי עולמות שזה יקרה ובעזרת עבודה שקטה ובלי הרבה רעש, הצלחנו", סיפרה כהן. "הוצאתי מהכפר הזה כבר כמה חמורים בשבוע האחרון, אבל היה לי חשוב מאוד שהאתון הזו תגיעה אלינו. היא נכנסה לי ללב".

 

אתון (צילום: שרון כהן)
האתון מתאוששת בחוות השיקום | צילום: שרון כהן

הפרשה התפוצצה ביום ראשון שעבר, אחרי שתמונה של האתון כבולה בתא מטען של מכונית עלתה לרשתות החברתיות ועוררה זעם בקרב פעילי זכויות בעלי חיים.

"היה ברור לי שצריך לברר איפה האתון נמצאת כי חייה נמצאים בסכנה ממשית", סיפרה אתי אלטמן, דוברת עמותת "תנו לחיות לחיות". "שיתפתי את הסיפור בהרבה קבוצות ופניתי לגורמים בכירים במשטרת ישראל לסייע באיתור האתון".

האתון חולצה בסופו של דבר אתמול בשעות הבוקר והועברה לחווה של עמותת "להתחיל מחדש". מנהלת העמותה סיכמה את הפרשה ואמרה: "יצאה לי הנשמה לשכנע את הבעלים לתת לי את האתון. אני שמחה שעם הרבה סבלנות הצלחתי במשימה. עכשיו, היא תקבל אצלנו טיפול רפואי הולם ותצטרף למשפחה הגדולה שלנו".