קהילת המיסטיקה העולמית סוערת בעקבות דרשה שנויה במחלוקת של אחד הרבנים המסתוריים ביותר בארץ. על פי הדיווחים, הרב ניר בן ארצי התייחס לאחרונה לתקרית הנחש בכותל המערבי והציע את הפרשנות שלו אליה. ולטובת אלו מכם שלא יודעים במה מדובר: לפני שבוע בדיוק נמצא נחש שהסתתר בין החריצים של הכותל המערבי. לוכד נחשים הוזעק למקום ותפס את הזוחל, אשר התברר בתור זעמן שאינו ארסי.

התקרית הכתה גלים ברחבי קהילת המיסטיקה וגרמה לרבים לתהות מהי משמעות הדבר. עורך ערוץ היוטיוב "עבד להשם" העלה את התיעוד לרשת וגרס כי ערך המילה "נחש" בגימטריה שווה לערך "משיח" – והתקרית מרמזת על הגאולה שמתקרבת. לעומת זאת, הרב בן ארצי הציע פרשנות אחרת לתקרית הביזארית.

בדרשה של הרב בן ארצי בנושא, הוא סיפר שהנחש הוא סימן מאלוהים והוא מסמל למעשה את הבחירות של האדם בחייו – ובייחוד את הבחירות הגרועות שלנו. הרב צוטט אומר: "הנחש הארכיטיפי המקראי גרם לאדם וחווה המון בעיות ובעצם, רימה אותם כדי שיעשו בחירות לא נכונות. על ידי שליחת הנחש אל הכותל, הקב"ה אומר לנו: 'בחרו נכון: היו טהורים וקדושים, עמדו לצדו ולצד המשיח'".

הרב המשיך וגרס כי הופעת הנחש רלוונטית גם לבחירות שהתחוללו השבוע בארה"ב. "הקב"ה מעורב בבחירות של כולנו, בכל ההיבטים ומבלי שאנו מודעים לכך – יהודים ולא יהודים כאחד", צוטט הרב בן ארצי. "אם אנחנו מושחתים באופן ההצבעה שלנו, אז אנחנו נסבול. אם אנחנו נצביע בצורה ישרה, טהורה וקדושה, אז אנחנו נרוויח מהבחירות שלנו".

חשוב להדגיש כי תגלית הנחש בחריצי הכותל היא מאוד יוצאת דופן. מספר גורמים שפנינו אליהם בקרן למורשת הכותל מסרו לנו כי הם לא זוכרים שאי פעם התחוללה תקרית מן הסוג הזה במקום, לפחות מזה כמה עשרות שנים. כמו כן, חשוב להוסיף כי היא מצטרפת לתקרית משונה נוספת שהתחוללה ברחבת המתפללים בחודש יולי, כאשר אבן נפלה מכותל ברחבת התפילה השוויונית.

Coincidence?