הגיעו לסוריה בטעות (צילום: סנאפצ'ט)
עייף, שיכור ושקרן | צילום: סנאפצ'ט

בדרך לאיה נאפה עוצרים בסוריה - חבר'ה, נראה לנו שמצאנו את הכותרת לסרט הבא בסדרת "אסקימו לימון". זה נשמע כל כך טוב, שבהתחלה היינו מדובר בישראלים, אבל מסתבר שגם בריטים נופשים בקפריסין ואיה נאפה, וגם הם עושים בושות. לואיס אליס, 25, אלכס מקורמיק, 19, וג'יימס וולמן, 23, נפשו בקפריסין והתכוונו לצאת לשיט לתצפת על דולפינים באיה נאפה. הם גילו שעלו על הספינה הלא נכונה והגיע לנמל העיר טרטוס, כ-80 ק"מ בלבד מהעיר המופגזת חומס, סוריה.

הגיעו לסוריה בטעות (צילום: סנאפצ'ט)
בילו כל הלילה ועלו על הספינה, ואז החליטו לפברק סיפור | צילום: סנאפצ'ט

הצעירים שעברו ממועדון למועדון לפני שעלו לספינה, סיפרו כי הבינו רק לאחר שעברו כמחצית מהדרך, כ-150 ק"מ, שהם שטים בכיוון הלא נכון. "זה הסיפור הכי מגוחך בעולם, לא?", אמר לואיס. "הלכו לצפות בדולפינים מז***נים, וסיימנו בסוריה המז***נת". איש נעים הליכות שכמותו, שבסך הכל רצה לתצפת בדולפינים.

"המועדון האחרון נסגר ב-7:30 בבוקר, אז החזקנו את עצמנו ערים עד 9, ובסוף התבלבלנו ועלינו על הספינה הלא נכונה", ממשיך לואיס. "היינו לבושים בגדי ים, סבלנו מהאנגאובר, ונראינו שבאנו לחגוג בספינת תענוגות".

הגיעו לסוריה בטעות (צילום: סנאפצ'ט)
בדרך לסוריה נשקר קצת | צילום: סנאפצ'ט

"כשראינו את המשטרה הצבאית, התפכחנו מיד. הם לקחו אותנו מיד הצידה והתחילו לתשאל אותנו; מי אנחנו, מה מעשינו בסוריה, כאלה". מוסיף לואיס בשפתו הציורית. "כשהסברנו מה קרה, הם קלטו כמה העניין מגוחך. הם חשבו שזה קורע".

לבסוף הם נלקחו לבסיס של חיל הים, שם פיקחו עליהם חיילים רוסים לטענתם, ומשם העבירו אותם לספינה שתיקח אותם חזרה לקפריסין. אבל הסיפור לא מסתיים כאן. אם גם אתם חשבתם שאין אנשים טיפשים מספיק שיכולים להגיע בטעות לסוריה, אתם כנראה צודקים. אבל יש אנשים רשעים מספיק שיפיצו סיפור שקרי שיפורסם בכל כלי התקשורת הגדולים כולל מגזין טיים, הסאן ורבים וטובים.

הגיעו לסוריה בטעות (צילום: סנאפצ'ט)
ספינת השטן או סתם ספינה באיה נאפה? | צילום: סנאפצ'ט

מסתבר שלואיס אליס הוא מותח חובב, שניסה להקים בעבר ערוץ יוטיוב למתיחותיו שדי כשל. בדף הפייסבוק שלו הוא הודה בין התגובות שכל העניין היה מתיחה. גם אנחנו כמעט נפלנו, אבל אנחנו עושים תחקיר מעמיק לפני. היקס – יותר אמינים מהטיים.

הגיעו לסוריה בטעות (צילום: סנאפצ'ט)
הוידוי המאוד אגבי | צילום: סנאפצ'ט

 (מקור)