זוועה בגואטמלה: עובד גן חיות בצפון המדינה נהרג בזמן משמרת, אחרי שהותקף על ידי אריה שנמלט מהמתחם שלו. התקרית ארעה במרכז המבקרים סיינט אליזבת', אשר בעיירה אל צ'אל, הסמוכה לגבול עם בליז, ובעקבותיה הוזעקו כוחות משטרה למקום.

גופתו של העובד, סנטוס אסקיבל נאחרה בן ה-33, נמצאה מאוחר יותר על ידי רשויות האכיפה כשהיא שרועה מחוץ לכלוב ללא רוח חיים. האריה בן ה-20 נורה למוות מאוחר יותר על ידי קציני המשטרה הלאומית האזרחית.

הטורף הובא למדינה על ידי איש העסקים ולטר אובדוליו מנדוזה מאטה בשנת 2006. מנדוזה נידון ב-2019 לרצות 16 שנות מאסר, אחרי שהורשע באיומים על חקלאים מקומיים. מאותו זמן, האריה הוחזק במרכז המבקרים סיינט אליזבת'.

בני משפחתו של נאחרה התייחסו מאז לטרגדיה והודיעו כי בכוונתם לתבוע פיצויים מהנהלת המרכז. במקביל, התקרית עוררה זעם בקרב פעילי זכויות בעלי חיים ברחבי המדינה – רבים מהם קראו לחקור את מצבם של שאר החיות במתחם.

בדוברות ארגון Guate Unida por los Animales (גואט מאוחדת עבור בע"ח) הטיחו האשמות כלפי רשויות האכיפה על כך שהפעילו כוח בלתי מתקבל על הדעת כלפי בעל החיים. "לא הייתה שום הצדקה להרג של האריה", נמסר מהארגון. "בעל החיים הזה היה חף מפשע". בינתיים, המשטרה המקומית ממשיכה לחקור את נסיבות הטרגדיה.