אין תמונה
עדיף על ה"חגור גם מאחור" שלנו, לא?

"פוסי ריוט", הרכב הפאנק הפמיניסטי הרוסי שהצליח להביך את פוטין, עשה כותרות בתחילת שנה שעברה, כשחמש צעירות רעולות פנים ערכו הופעה מאולתרת בקתדרלת ישו המושיע במוסקבה (רוסיה).

שלוש מהן נעצרו ועברו השפלה פומבית כשנשפטו מאחורי זגוגית השמורה לפושעים מסוכנים. המחאה הבועטת שלהן נגד פוטין הקימה עליהן נוצרים אורתודוקסים רבים, שהסכימו עם המסר, אבל לא עם הדרך ועוד רבים אחרים שפשוט לא הסכימו עם המסר.

רוצים עוד הרבה סיפורים מעניינים, משעשעים, מרגשים ומטורפים? תנו לייק בפייסבוק

הליברלים בעולם אימצו אותן כלוחמות למען הדמוקרטיה והחופש ברוסיה אבל זה לא שינה את גזר הדין ונדיה, מאשה וקטיה נשלחו למאסר בפועל. בסוף חודש אפריל השנה הייתה אמורה נדיה להשתחרר על תנאי אך לפי הדיווחים, בית המשפט דחה זאת בשל החלטתה שלא להשתתף בתחרות יופי בכלא.

בדיון בבית המשפט טענה הפרקליטות כי נדז'דה טולוקוניקובה (נדיה) לא ראויה לשחרור מוקדם מפני שהיא לא צייתנית מספיק, והתבססה על סירובה להשתתף בתחרות "מיס סאנשיין", שנערכה במושבת העונשין מספר 14 באזור מורדוביה.

"אני לא רואה את הסירוב שלי כדבר שלילי", אמרה בת 23 בתגובה להחלטת בית המשפט שדחה את ערעורה לפני כשבועיים. "יש לי עקרונות שאני לא מוכנה להתפשר עליהם. הגישה שלי לאסתטיקה שונה מהגישה של מפקד המושבה. אני לא מסכימה לאסתטיקה של משטר פוטין".

(מקור 1, מקור 2)