כף הרגל האחרונה התגלתה בשבוע שעבר בחוף בוונקובר והותירה את הרשויות מבולבלים ותוהים מהיכן ממשיכים האיברים להופיע.

מייק ג'ונס היה חסר המזל שמצא את האיבר כרוך בתוך אצות, שטייל עם כלבו, טאז. הוא סיפר: "לפי המראה שלה, כף הרגל הייתה קטועה לחלוטין. עצם הקרסול עדיין עבדה והעצמות שמתחת לברך היו מחוברות." לאחר שגילה את התגלית הנוראית, מייק התקשר למשטרה שאספה את הרגל במטרה לזהות למי הייתה שייכת.

תעלומת כפות הרגליים
תעלומת כפות הרגליים

חוקרי המשטרה ערכו חיפוש במאגרי המידע כדי להתאים בין הרגל לאדם נעדר, והצהירו כי לא מדובר באירוע פלילי. ההצהרה לא עצרה את ההשערות ושמועות שנפוצו בנוגע למקורה של הרגל. חלק מאמינים כי הרגליים שייכות לאלו שמתו באסונות טבע או תאונות מטוסים וספינות. אחרים נוטים לחשוב שהרגליים הקטועות הן תוצאה של פעילות רוצח סדרתי או פשע מאורגן.

במהלך השנים, הרשויות הצליחו לזהות 8 מתוך 12 כפות הרגליים שנמצאו, כולן כלואות בתוך נעלי ריצה. לדברי חוקר המוות שבדק את הרגליים, לא מדובר באירועים פליליים כיוון שאין סימנים המרמזים על טראומה. הוא טוען כי סביר להניח שהרגליים היו שייכות לאנשים שמתו בתאונות או התאבדו, ובמהלך הריקבון שהגופות עברו במים, האיברים התנתקו.

תעלומת כפות הרגליים
תעלומת כפות הרגליים
תעלומת כפות הרגליים
תעלומת כפות הרגליים

אז למה כפות הרגליים ממשיכות להישטף אל החוף? התשובה טמונה ככל הנראה בנעלי ההתעמלות שהם נעלו. נעלי התעמלות עשויים בדרך כלל מחומרים קלים אך עמידים, שמצד אחד לא מאפשרים לרגל להירקב ומן הצד השני, צפים על מים. 

תעלומת כפות הרגליים
תעלומת כפות הרגליים