משתמשת בטיקטוק הדהימה את הגולשים כשהסבירה למה יש לה שתי עיניים בצבעים שונים. רייצ'ל, המכונה ברשת החברתית radrachelle, תיארה לגולשים כיצד למדה שהיא מתמודדת עם הפרעה גנטית נדירה – והפוסט הפך עד מהרה לוויראלי.

רייצ'ל סיפרה שבצעירותה היא אובחנה עם הטרוכרומיה (תופעה רפואית שבה לאדם יש עיניים בצבעים שונים). למרות זאת, אף אחד לא הצליח להסביר מדוע יש לה פס באמצע הגוף, עם צבעים שונים בשני צדדיו. בגיל 14, היא סוף סוף קיבלה על כך תשובות, אחרי שאובחנה על ידי מומחה כמתמודדת עם הפרעה גנטית שגורמת לסרטן במעי הגס.

"הגעתי בסופו של דבר לרופא שהסביר לי שאני מתמודדת עם כימריזם", הסבירה רייצ'ל בפוסט שגרף כבר יותר מ-9.6 מיליון צפיות. "כימריזם זה מה שקורה כששתי ביציות מופרות ברחם מתחברות לכדי ביצית אחת. במילים אחרות, אני התחברתי לתאומה שלי ואני נושאת שרידים של הדנ"א שלה בתוך הגוף שלי".

מחקרים מצביעים על כך שרק 1 מכל 76 מיליון אנשים ברחבי העולם מתמודד עם כימריזם ואנשי קהילת הרפואה עדיין לא יודעים הרבה על התופעה הגנטית. הסרטון של רייצ'ל הותיר את הגולשים המומים, רבים מהם מיהרו לשאול שאלות על מצבה היוצא דופן.

View this post on Instagram

A post shared by Rachelle (@radrachelle3)

"יש לך מושג מה הסיכוי שתביאי לעולם ילדים בעתיד ויהיה להם את הדנ"א של אחותך?", שאל אחד הגולשים. ריי'צל טענה שמקרים כאלה אמנם קרו בעבר עם אנשים שמתמודדים עם כימריזם, אבל לא במקרה שלה. לאורך השנים, היא הביאה לעולם שני ילדים ושניהם נשאו את המטען הגנטי שלה. היא הוסיפה: "בדיקות הראו שיש ברחם שלי עדיין תאים של התאומה שלי, אבל רוב התאים המכריע הוא שלי".

זו לא הפעם הראשונה שאנחנו כותבים על כימריזם אצלנו במדור. בקיץ של 2017, הבאנו לכם את הסיפור של הזמרת טיילור מול, שהסבירה על ההתמודדות שלה עם התופעה הגנטית הנדירה. "יש לי שתי מערכות חיסון ושני מחזורי דם" סיפרה מול. "הגוף שלי מתייחס לתאים של אחותי בתור גוף זר והוא מנסה להיפטר ממנו. זה כמובן בלתי אפשרי".