מכירים את הזוגות האלה שיוצאים במשך שנים ארוכות ומוציאים אחד לשנייה את הנשמה עד שהם מתחתנים? ובכן, אישה אחת מאפריקה החליטה שהיא לא מוכנה להמשיך לחכות שבן זוגה יעשה את הצעד הגדול – וגררה אותו לביהמ"ש.

גרטרוד נגומה תבעה לאחרונה את בן זוגה מזה 8 שנים, הרברט סלליקי, משום שלא שלף טבעת למרות מערכת היחסים הארוכה ביניהם. אתמול דווח בסוכנות הידיעות Tuko כי השניים התייצבו בבית המשפט בזמביה, שם נגומה בת ה-28 תבעה מבן זוגה כדי להכריח אותו להצהיר כוונות ולומר האם הוא באמת מתכוון להתחתן איתה בסופו של דבר או שלא – והתוצאה? דרמה באולם הדיונים.

"הוא מעולם לא התייחס ברצינות למערכת היחסים שלנו, זו הסיבה שהכרחתי אותו להופיע בבית המשפט", אמרה נגומה, "מגיע לי לדעת מה הצעד הבא בזוגיות הזאת". סלליקי, שהוא גם אבי הילד של נגומה, לא נותר חייב וסיפר את הצד שלו בפרשה.

סלליקי פתח את דבריו בטענה כי הוא כבר מסר להוריה של נגומה את תשלום הדאורי - מחווה כספית שעל פי המסורת המקומית, מתירה את נישואי הכלה. למרות זאת, הוא עדיין לא בטוח שהוא מסוגל לעמוד בעלויות החתונה. מעבר לזה, הוא טען שסיבה נוספת לכך שטרם הציע נישואים לזוגתו היא העובדה שלאחרונה היא לא מקדישה לו מספיק תשומת לב – אמרנו שהייתה דרמה, לא?

בסופו של דבר, בית המשפט הכריע שלא להכריע בתיק הביזארי, מכיוון שהשניים עדיין לא נשואים ואין לשופט סמכות לקבוע מה עליהם לעשות. במקום זה, השופט הציע לשניהם באופן ידידותי לנסות ולפתור את הסוגייה מחוץ לבית הדין – אם לא בשבילם, אז בשביל הילד שלהם.