גבי סקנלון (צילום: gizmodo.com)
דרינק אחד יותר מדי | צילום: gizmodo.com

צעירים רבים חוגגים את יום הולדתם עם חברים וכמויות אלכוהול אינסופיות, אבל מה שאצל רוב הנערים מסתיים בכאב ראש ועונש מההורים, נגמר עבור גבי סקנלון הבריטית בת ה-18 ממחוז לנקשייר בניתוח חירום והסרת הקיבה שלה. הסיבה? היא שתתה קוקטייל עם חנקן נוזלי.

כידוע, חנקן נוזלי מסוכן מאוד והוא עשוי להגיע לטמפרטורה הנמוכה ממינוס 200 מעלות צלזיוס. אם נוגעים בו בידיים חשופות הוא גורם לנזק מיידי חמור, וקשה לדמיין מה עובר על מערכת העיכול ברגע שהוא נכנס לגוף.

רוצים עוד הרבה סיפורים מעניינים, משעשעים, מרגשים ומטורפים? תנו לייק בפייסבוק 

יש פאבים המשתמשים בנוזל הקפוא כדי להקפיא ברגע את הקוקטיילים שלהם או להוסיף עננת אדים סביב הכוס, ואין ספק שזה מגניב כל עוד לא מגיעים לניתוח. סקנלון החלה לחוש ברע בלילה של יום ההולדת שלה לאחר ששתתה ייגרמייסטר עם חנקן נוזלי. היא סבלה מקוצר נשימה ובטנה כאבה מאוד.

גבי אובחנה בבית החולים עם "בטן מחוררת" ולדברי המשטרה היא הייתה עלולה למות אם הרופאים לא היו פועלים באופן מיידי. הסרת הקיבה הצילה את חייה ולמזלה לא נגרם נזק חמור לאיברים אחרים.

מרימים שוטים (צילום: Konstantin Tavrov, Istock)
ואחד לשנה הבאה | צילום: Konstantin Tavrov, Istock

אבל איך היא תצליח בכלל לחיות כעת בלי קיבה? מתברר שזה אפשרי. אנשים שעברו כריתת קיבה עדיין מסוגלים לחיות חיים נורמליים, לאכול ולשתות מזון רגיל, הם רק צריכים לאכול כמויות מזון קטנות יותר ולקחת תוספי מזון ו-ויטמינים כדי לוודא שהם סופגים מספיק חומרים תזונתיים.

הבעלים של הפאב הביע צער על המקרה ואיחל לסקנלון החלמה מהירה. "החקירה עדיין בראשיתה", הצהירו במשטרה, "ואנו עדיין חוקרים עדים כדי לבסס את כל עובדות". לדברי השוטרים, צריך להזהיר ברים אחרים לגבי השימוש בחנקן נוזלי ולהפיץ את המקרה.

(מקור 1, מקור 2, מקור 3)