ספינה משוכללת שיצאה בתחילת ינואר למשימת חיפוש אחר המטוס המלזי, שנעלמה לפני כ-4 שנים מבלי להותיר כמעט עקבות, נעלמה בעצמה מהרדאר באופן מסתורי במשך שלושה ימים.
 
כזכור, ב-2014 יצאה טיסה MH370 של מלזיה איירליינס מקואלה לומפור לבייג'ינג, ומעולם לא הגיעה ליעדה. ביולי 2015 נמצאו שרידים ראשונים של המטוס, שהגיעו לאי הצרפתי לה ריוניון - מה שהצביע על כך שהמטוס התרסק. כספים רבים הושקעו במאמצי חיפושים נרחבים אחר שרידי המטוס והנוסעים שהיו עליו, אך אף אחד מהם לא הניב פרי.
 
לפי חדשות פוקס ניוז, לאחר שממשלות אוסטרליה, סין ומלזיה רוקנו את כיסיהם והשקיעו 200 מיליון דולר בחיפושים, ממשלת מלזיה הציעה לחברה אמריקאית 55 מיליון דולר בתנאי שתמצא את המטוס האבוד בתוך 90 יום. משלחת החיפוש הסכימה לחוזה ויצאה לדרכה ב-2.1.18. היא הגיעה לאתר בו נקבע שיתבצע החיפוש ב-21.1, ועשרה ימים בלבד לתוך החיפוש - ניתקה קשר למשך 80 שעות רצופות ונעלמה לגמרי מהרדאר.
 
 
על פי הדיווחים, ניתוק הקשר היה כתוצאה של פעולה מכוונת של ניתוק כלי התקשורת על הספינה, ועדיין לא ברור למה זה קרה ומדוע זה התרחש דווקא באזור בו נעלם המטוס המפורסם.
 
 
חובבי תיאוריות הקונספירציה (ולא חסרים כאלה בנושא הזה) דווקא העלו השערה מעניינת, לפיה המחפשים מצאו את השרידים אך רצו לשמור על המיקום בסוד עד שיוודאו שהכסף אכן מגיע לידיהם. לפי תיאוריית קונספירציה אחרת פופולארית לא פחות, אנשי הסיפון ניתקו קשר על מנת להשתמש בשרידי מטוס בואינג 777 אחר אותו יציגו בתור המטוס המלזי על מנת לקבל את התשלום הגדול.