מרצה באוניברסיטת קאסטסארט (KU) שבתאילנד נערך מראש לבעיית ההעתקה בכיתתו הצפופה, ומצא פתרון יצירתי, ומגוחך במיוחד. התמונה מתוך הכיתה, שהפכה לוויראלית במדינה, נראית כמו מתיחה של התלמידים אבל כובעי הנייר המאולתרים היו למעשה תנאי מקדים להיבחן, למרות שלכאורה היה מדובר בהסכמה פה אחד של כולם.

כובעי נייר נגד העתקה

המרצה פרסם את התמונה בקבוצה סגורה בפייסבוק, והיא זכתה תוך כמה שעות ליותר מ-10,000 צפיות. ניתן להניח שהוא לא תיאר לעצמו שהמראה המשעשע יעורר את זעמם של רבים מהגולשים. "אין לי מילים", כתבו המתנגדים. "ככה נראים יחסי אמון בין מרצה לתלמיד?". התמונה הוסרה מדף הפייסבוק מאוחר יותר, בתוספת התנצלות, אבל כבר הספיקה לעשות דרכה ברחבי הרשת.

רוצים עוד הרבה סיפורים מעניינים, מרגשים ומטורפים? תנו לייק בפייסבוק

מרצה בפקולטה לחקלאות, ג'ארן נאטדון רונגרונגקיטקראי, הסביר כי בשבוע שלפני מועד הבחינה נתבקשו הסטונדטים לחשוב על פתרונות יצירתיים למניעת העתקות. כובעי הנייר היו רק אחת מתוך מגוון הצעות שהונחו על שולחנו.

"לא היה מדובר באילוץ, אלא בהסכם משותף", מסביר המרצה. "כולם הסכימו לרעיון והרגישו רגועים יותר במהלך המבחן", הוא ניסה להסביר. "אין במעשה גם לרמוז באופן כלשהו שהתלמידים שלנו מרבים לרמות, ואני מתנצל אם זהו הרושם שנגרם".

(מקור)