שמועות רבות התרוצצו בשבועות האחרונים אודות מצבו של קים ג'ונג און, המנהיג העליון של קוריאה הצפונית, לאחר שנעדר מעין הציבור תקופה ממושכת. רק בשבוע שעבר דווח כי תמונות לויין חושפות היערכות אפשרית להלוויתו של קים ג'ונג און במדינה המסוגרת, אך כעת לאחר שהופיע מחדש בטקס חנוכת מפעל - נוצרו שמועות חדשות בנודע לסיבת היעדרותו.

חדי עין שצפו במנהיג בעת חנוכת המפעל, הבחינו שלפתע ישנו סימון על ידו של קים ג'ונג און, נקודה בולטת, העלול להעיד על מה שקרה לו בשבועות בהן נעלם. מומחים טוענים כי יתכן שהנקודה הזו נוצרה בעת הליך של צינתור לבבי, עם זאת - לא ברור למה שהליך כזה יגורם לו להיעדר לכל כך הרבה זמן. כמו כן, אפשרות לראות בבירור שבתמונות שלו לפני שנעדר, הנקודה אינה קיימת.

View this post on Instagram

A post shared by Supreme Ruler of DPRK (@kimjongun_officiall) on

כזכור, בזמן העדרותו רבים חשבו שאחותו, קים יו ג'ונג בת ה-32, תירש את מקומו. בין היתר, בארה"ב דווח על ידי מספר כלי תקשורת שיתכן שקים ג'ונג און מת או נמצא במצב צמח, מה שיוביל, כנראה, לשלטון של אחותו. במקביל, בצפון קוריאה מיהרו להכחיש את הדיווחים והתעקשו שדבר לא השתנה בנודע לבריאותו של מנהיג קוריאה הצפונית.

למרות ההופעה הציבורית ותגובת נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, על כך שהוא שמח לראות שקים ג'ונג און חזר, רבים ברשתות החברתיות כבר מתחילים בתיאוריות הקונספירציה ואומרים שהמנהיג כלל לא דומה לזה שנצפה לפני ההיעדרות הממושכת.

View this post on Instagram

A post shared by King U.E. Daniels (@3rdeyewideopen) on

כנראה שזה מה שקורה כשמדינות נשארות תחת מעטה מסתוריות שכזה.