אנחנו בטוחים שישראלים יעשו הרבה עבור אינטרנט חינם ל-18 שנה, אבל האם הייתם מוכנים להקריב עבור זה את השם של הילד שלכם? כי זה בדיוק מה שעשו הורים משוויץ.

הכל החל כאשר האב ראה מודעה בפייסבוק של חברת סטארט-אפ המעניקה שירותי אינטרנט בשם "טוויפי", המבטיחה שירותי אינטרנט חינם במשך 18 שנה, לכל מי שיקרא לבן או הבת שלו על שם החברה. לפי המודעה, אם התינוק זכר הוא יקרא טוויפוס ואם זאת נקבה - טוויפיה.

ההורים, שלא הסכימו להיחשף בשמם, שמחו לקבל את ההצעה ו"העניקו" לבת שלהם את השם האמצעי טוויפיה. לטענתם, את הכסף שיחסכו מהאינטרנט הם יפקידו בחסכון לבת שלהם והם מקווים שהיא תשתמש בכסף הזה כדי לקנות רכב, או ללמוד נהיגה כשתגדל.

האב סיפר לרשת מקומית: "ככל שחשבתי על זה יותר, כך השם היה נראה לי ייחודי יותר ובסוף השם אפילו קיבל את הקסם שלו". לעומתו, האם לא ממש השתכנעה בקלות וסיפרה: "זו גם הילדה שלו. בשבילי, השם טוויפיה מסמל 'חיבור' בהקשר שלו. יש שמות גרועים בהרבה מזה, וככל שאנחנו מתרגלים לשם טוויפיה כך הוא נשמע טוב יותר".

ההורים בחרו לא לחשוף את השם המלא של התינוקת והודו שזה משום שהם קצת נבוכים מההחלטה שלהם: "אנחנו מעדיפים להישאר אנונימיים כי אנחנו לא רוצים להצדיק את ההחלטה. האשמה כי 'מכרנו' את השם של התינוקת שלנו פוגעת בנו. אנחנו גם קצת מתביישים בזה".

פיליפ פוטש, הבעלים של חברת האינטרנט טען שיעמוד בהבטחה של כיסוי החשבון שלהם, גם אם החברה שלו תפשוט רגל בסופו של דבר: "מדובר בעניין של כבוד", אמר.

אם יש ביניכם כאלה שמתגוררים בשוויץ או מכירים קרובים שנמצאים שם, אולי תרצו לספר להם שההצעה השנויה במחלוקת עדיין על הפרק. אבל לפני זה, אולי כדאי שתציצו במקור טוב יותר לשמות.