"תקשיבו חברים, עשו לי טובה. מחר, אל תפציצו אותנו בטלפונים. לא נשאר לנו כלום": מנהל של חנות כלי נשק בלאס וגאס העלה סרטון מצמרר לחשבון הפייסבוק שלו ובו הוא מתאר כיצד בהלת הקניות בארה"ב בעקבות התפשטות נגיף הקורונה, הגיעה אל שוק הרובים והאקדחים.

ברנדון ברנס, הבעלים של החנות, העלה לחשבון הפייסבוק שלו סרטון בו הוא מציג כיצד המלאי שלו אזל כמעט לחלוטין תוך יומיים. "לא נשארו לי אקדחים, לא נשארו לי רובים ולא נשארה לי תחמושת", סיפר ברנס. "אין לי כדורי 9 מ"מ, אין לי כדורי 40 מ"מ, אין לי כדורי 5.56 מ"מ, אין לי קליעים לרובי ציד – אין לי כרגע שום דבר בחנות!".

ברנס סיפר לעוקבים שלו שהמשלוח הבא ככל הנראה יגיע לחנות תוך שלושה ימים והוסיף: "המצב כרגע לא נורמלי". הסרטון של בעלי החנות מגיע אחרי שתושבי ארה"ב הציפו את הרשתות החברתיות בסרטונים ותמונות של תורים ארוכים מחוץ לחנויות נשק ברחבי המדינה.

התמונות והסרטונים המצמררים מגיעים שבועות ספורים אחרי שדווח כי אזרחים אמריקאים ממוצא אסיאתי החלו לקנות נשקים בהמוניהם, רבים מהם עשו זאת בגלל חשש מפני תקיפות על רקע גזעי.

סוכנות ידיעות מקומית פנתה לחלק מהקונים במטרה לשאול אותם מה גרם לבהלת הקניות המדאיגה. ג'ון גור, תושב קליפורניה בן 39, תיאר כי הוא באמת מודאג מהמצב ברחבי המדינה. "פוליטיקאים ולוביסטים אומרים כבר שנים שאנחנו לא צריכים רובים", אמר גור. "כרגע, המון אנשים באמת מבוהלים והם כן מחליטים לחמש את עצמם".

ראלף צ'ארט, תושב ויסקונסין בן 71, סיפר שהוא שילם 1,500 דולר באחת מחנויות הנשק במדינה. "יש תחושה איומה של אי ודאות ופרנויה", אמר. "אני חושב שלכל אחד מאיתנו יש כרגע אחריות להגן על עצמו ועל בני משפחתו".

הדיווחים על עלייה חדה ברכישת כלי נשק ותחמושת מגיעים לאחר שיותר מ-4,600 אנשים בארה"ב נדבקו בנגיף ה-COVID-19, מתוכם 85 כבר מתו ו-17 החלימו.