"אנחנו מנסים כרגע למצוא הסבר הגיוני למה שקורה פה": גבר אמריקאי שסבו וסבתו נמנים בין הנעדרים באסון הבניין שקרס במיאמי סיפר לאחרונה שקיבל יותר מתריסר שיחות מהטלפון הקווי שלהם.

ג'ייק סמואלסון סיפר לכתבי ערוץ החדשות WBLG שקיבל מאז יום שישי האחרון 16 שיחות טלפון מהדירה 302 במגדלי שמפליין – ביתם של ארני (87) ומרים נוטקין (81). לטענתו, הוא ענה לכל אחת מהשיחות ובכל פעם שמע רק "רעש לבן".

"השיחה הראשונה הגיעה ביום חמישי בערב, כמה שעות אחרי האסון", סיפר ג'ייק. "אנחנו לא יודעים בדיוק מה לחשוב על זה, כי כל מה שאנחנו שומעים זה רחשים סטטיים. אנחנו יושבים מאז כל המשפחה בסלון, המומים לחלוטין שזה קרה".

ארני ומרים, במקור מרים כספי, נישאו לפני כ-20 שנה אחרי מותם של בני זוגם. השניים התגוררו בשנים האחרונות במגדלי שמפליין ונראו בעיקר באירועים של הקהילה היהודית הקובנית של פלורידה, אליהם הוזמנה מרים.

פורטונה סמקלר, תושבת האזור שגדלה עם שלושת הבנות של מרים, סיפרה שהיא תמיד הייתה אדיבה ונחמדה אליה כשנפגשו. "היא ואמי היו חברות טובות", סיפרה. "אמי מתה לפני 40 שנה ומאז, כל פעם שהיא ראתה אותי היא נהגה לומר דברים נהדרים על אמי. בשלב הזה, אחרי שעבר כל כך הרבה זמן מאז האסון, אני מאוד פסימית. רק נס יציל אותם".

לאחרונה דווח כי מניין ההרוגים באסון עלה לחמישה, כאשר יותר מ-150 בני אדם עדיין נעדרים. בינתיים, בני משפחתם של ארני ומרים עדיין ממתינים לשמוע מה עלה בגורלם ולמצוא הסבר לשיחות הטלפון, שהיה ממוקם ממש ליד מיטתם.