החיים מלאים בצירופי מקרים. מכירים את זה שאתם מתחילים לשיר באותו זמן את אותו שיר יחד עם החבר שלידכם? זה צירוף מקרים. הולכים ברחוב ופוגשים מישהו שבדיוק חשבתם עליו? צירוף מקרים. שני אחים תאומים נהרגים בתאונת דרכים בהפרש של שעתיים? צירוף מקרים נוראי, שמעלה כמה תהיות אקסיסטנציאליות. צירופי מקרים, לפעמים זה נחמד, לפעמים זה הופך את כל העולם. אנחנו בהיקס נתמקד בפן המזעזע יותר, כי אנחנו היקס.

מכורים להיקס? כך תקבלו את הידיעות ישירות לסלולר

התאומים שמתו בהפרש של שעתיים

צירופי מקרים (צילום: listverse)
בחייהם ובמותם (אילוסטרציה) | צילום: listverse

בשנת 2002, תאומים בני 70 נהרגו על אותו הכביש ובאותו אופן בהפרש של שעתיים אחד מהשני. צירוף המקרים המזעזע התרחש בראה שבצפון פינלנד. התאום הראשון רכב על אופניו ונהרג מפגיעת משאית כשחצה את כביש מספר 8. שעתיים אחרי, כשהרשויות עדיין מנסות לזהות את קורבן התאונה, ובמרחק 1.5 קילומטרים בלבד משם, נהרג גם אחיו התאום, כשחצה את כביש מספר 8 על אופניו, מפגיעת משאית. כולם לאסוף את הלסתות מהרצפה.

צירופי מקרים (צילום: listverse)
אחי, אתה לא מבין איזה יום היה לי | צילום: listverse

"זה צירוף מקרים שירשם בדפי ההיסטוריה. למרות שזהו כביש עמוס, תאונות לא מתרחשות בו מידיי יום והוא לרוב בטוח", אמרה אז השוטרת מריה-לינה הוטאלה. "זה גרם לשערות שלי להזדקר כששמעתי ששני הקורבנות היו אחים תאומים זהים. חשבתי שכנראה למישהו למעלה היה יד בכך".

רוצים עוד צירופי מקרים מטורפים? הנה עוד 6 שגרמו לנו להאמין בגורל

כדור הרובה הגיע ליעדו באיחור של שנים

ב-1883 אדם בשם הנרי זיגלנד, מהוני גרוב, טקסס, נפרד מהמאהבת שלו. היא לקחה את זה קשה והתאבדה. אחיה של המאהבת ביקש לנקום את מותה וירה בהנרי. בטוח כי הרג אדם, האח הפנה את הרובה אל עצמו והתאבד באותו מקום. אך הוא לא ידע כי הכדור רק שרט את פניו של הנרי ונתקע בעץ שהיה מאחוריו.

יער שעם, סרדיניה
העץ זוכר הכל

ב-1913 הנרי החליט לכרות את העץ, אולי רצה למחוק בכך את הזיכרונות שרודפים אותו, אולי סתם רצה לבנות שם משהו. אך העץ התגלה כעקשן במיוחד ואי אפשר היה לכרות אותו בעזרת גרזן, אז הנרי החליט להוריד אותו בעזרת קצת דינמיט. הפיצוץ אכן הצליח להוריד את העץ, וגם את הכדור שהיה בו שהדף הפיצוץ שלח אותו ישירות לראשו של הנרי והרג אותו באיחור של 30 שנים.

חשיפה כפולה מצמררת

בשנת 1914 אישה גרמניה משטרסבורג צילמה תמונה של בנה. היא קנתה לוח פילם והביאו אותו לפיתוח, שם נאמר לה שהתמונה תהיה מוכנה בעוד מספר ימים. לרוע המזל מלחמת העולם הראשונה פרצה והיא לא יכולה הייתה להגיע לאסוף את הפורטרט. שנתיים לאחר מכן האישה שעברה לפרנקפורט, מרחק 150 קילומטרים משטרסבורג, ילדה תינוקת אותה גם צילמה. הפעם היא קיבלה את התמונה חזרה מפיתוח, עם פרט מדהים במיוחד – על התמונה גילתה שני פורטרטים אחד על השני – גם של ביתה וגם של בנה.

צירופי מקרים (צילום: listverse)
חשיפה כפולה והפתעה | צילום: listverse

מסתבר שהיא קנתה את אותה לוחית פילם עליה צילמה את בנה שאותה חשבו בטעות כחדשה ולא משומשת והיא התגלגלה לחנות הצילום בפרנקפורט. עכשיו זאת תמונה לתלות בסלון!

ירושה בהפתעה

ב-1858 בריטי בשם רוברט פאלון הרוויח במשחק פוקר 600 דולרים בסן פרנסיסקו של המערב הפרוע – אז סכום מטורף של זכייה. חבריו למשחק האשימו אותו ברמאות וירו בו למוות. בימים ההם הייתה קיימת אמונה טפלה על כך שלקיחת כסף שהורווח במרמה מביא מזל רע, אז המהמרים האחרים נתנו את הכסף לאדם הראשון שנכנס לבר. הוא הובא לשולחן ההימורים והושיבו אותו בכיסאו של פאלון המנוח. להפתעתם, השחקן החדש העלה את סכום הזכייה של פאלון בעוד 2,200 דולרים.

אילוסטרציה (צילום: רויטרס)
יושב במקום אבא | צילום: רויטרס

כשהגיע לבסוף המשטרה לחקור את מקרה הירי, הם דרשו מהשחקן להפריש את 600 הדולרים בהם זכה פאלון כדי להעניק אותם ליורשיו – רק שלאחר מכן גילו כי השחקן החדש הוא למעשה בנו של פאלון שלא ראה את אביו כבר 7 שנים. במותו הוריש לו מלא כסף, וחור בלב בצורת אבא.

התינוק שלא מפסיק ליפול מהחלון

מייקל ג'קסון (צילום: Getty Images, GettyImages IL)
לא התכוונו לתינוק הזה | צילום: Getty Images, GettyImages IL

בדטרויט של שנות ה-30 כנראה הורות לא הייתה הצד הכי חזק של אנשים. אדם בשם ג'וזף פיגלוק הלך ברחוב כשלפתע נחת עליו תינוק שנפל מחלון ביתו כשאמו לא השגיחה עליו. ג'וזף בלם בגופו את הנפילה והתינוק יצא בלא פגע. שנה לאחר מכן, אותו תינוק עם יצר התאבדות קשה, שוב נפל מחלון ביתו, כשפיגלוק שוב הולך שם במקרה ובולם את נפילתו. גם הפעם, גם התינוק וגם פיגלוק שרדו.

יש רופא על המטוס?

צירופי מקרים (צילום: bbc)
דורותי פלטצ'ר, מזל טוב | צילום: bbc

כשדורותי פלטצ'ר, סבתא בת 67 ממנצ'סטר, חטפה התקף לב בזמן טיסה לפלורידה לחתונת ביתה, הדיילת צעקה "האם יש רופא על המטוס"? מיד 15 אנשים התייצבו כדי לעזור, כולם קרדיולוגים. מסתבר שכולם היו בדרכם לכנס למחלות לב. הרופאים הצילו את חייה של דורותי, "הם היו נהדרים. הם הצילו את חיי, הייתי במצב מאוד רע וכולם רצו לעזור לי". לאחר טיפול של מספר ימים בבית חולים בצפון קרולניה, פלטצ'ר שוחררה ונכחה בחתונת ביתה קריסטין. מעכשיו אנחנו קובעים את החופשות שלנו ליעדים עם כנסים רפואיים.

היא מאחוריך!

מייקל דיק לא ראה את בתו ליסה מאז שהייתה בת עשרה והוא ואשתו נפרדו. יותר מעשור לאחר מכן, הוא החליט לחפש את בתו יחד עם שתי בנותיו האחרות, סמנתה ושאנון. כל שידע מקום המצאה של ליסה הוא שהיא עברה לעיר סודבורי. נחוש למצוא אותה, הוא פרסם בעיתון המקומי תמונה בה הוא מצולם עם שתי בנותיו בסודבורי וביקש את עזרת הציבור במציאת בתו.

צירופי מקרים (צילום: Suffolk Free Press)
מייקל דיק עם כל בנותיו, גם זאת שברקע | צילום: Suffolk Free Press

ליסה קראה את הידיעה מספר ימים לאחר מכן, ועל הדרך גם זיהתה את עצמה ואת אמה ברקע התמונה של מייקל ובנותיו. "הייתי בהלם. אמא שלי ואני עמדנו בדיוק באותה נקודה שבה צולמה התמונה דקות לפני כן, אפשר לראות אותה הולכות משם ברקע, זה בלתי נתפס". הוא הוסיפו שרק ימים לפני כן חשבה על אביה וסיפרה לחבריה שהיא רוצה לנסות למצוא אותו. ליסה, שלה שלושה ילדים משלה, ומייקל התאחדו וחזרו לקשר. מייקל הראה לנכדיו את התמונה הראשונה שצילם עם כל בנותיו – "הנה אמא שלכם, ממש בקטן מאחורה".