שלג בים האדום: תיעוד יוצאות דופן מעיר החוף ע'רדקה, מזרח מצרים, שם ירד שלג במהלך יום שבת. בתמונות וסרטונים שצולמו באזור אפשר לראות שלג וברד יורדים ברחבי העיר ונערמים לכדי שכבה של כמה סנטימטרים – כל זאת בתום כמה ימים של מזג אוויר סוער במיוחד בכל המדינה.

חוץ מאשר שלג בע'רדקה, רשויות המדינה דיווחו על גשמים כבדים ורוחות חזקות במספר מוקדים כולל שארם א-שייח'. בעקבות מזג האוויר הקיצוני, 6 ראשי מחוזות במדינה הודיעו על ביטול יום הלימודים ובמחוז אסיוט, מרכז המדינה, הרשויות ביקשו מהתושבים להימנע מנסיעות בכבישים הראשיים.

מוחמד שעראווי, שר התשתיות במחוז אסיוט, הודיע לתקשורת כי צוותי ביוב פועלים מסביב לשעון בשביל לנקז הצפות שנוצרו בעקבות הגשמים החזקים. כמו כן, הוא הפציר בתושבים להתרחק מעצים, שלטי חוצות ועמודי תאורה, מחשש שאלו יתמוטטו בגלל הרוחות העזות.

נכון לעכשיו מזג האוויר הקיצוני גבה את חייהם של שלושה בני אדם במצרים. במחוז כפר א-שיח', צפונית לקהיר, דווח על אדם שהתחשמל למוות אחרי שנגע בטעות בחוטי חשמל רטובים. אדם נוסף נהרג באלכסנדריה בעקבות התמוטטות בית ועוד אדם נהרג כתוצאה מתאונת דרכים שארעה בזמן הגשמים הכבדים.

מהשירות המטאורולוגי המצרי נמסר בינתיים ששיא הסערה כבר חלף ומזג האוויר צפוי להשתפר כבר ביממה הקרובה. על פי ההערכות, הגשמים הכבדים עתידים להיחלש באזור קהיר כבר היום ומאוחר יותר גם בשאר חלקי המדינה. למרות זאת, הקור עתיד להישאר ברוב חלקי מצרים גם בהמשך השבוע, למעט דרום סיני שם צפויה התחממות.